Uşaklı füru depremzede çocuklara hediye gönderdi

Uşak Müftülüğü Kur’an kursunda eğitim gören 4-6 yaş aralığındaki minik bala, depremzede ayrıntılar üzere oyuncak ve biriktirdikleri paraları tüketilmek üzere diyar müftüsüne konfirmasyon etti.

Çeltek İl Müftülüğü Kur’an kurslarında terbiye gören 4-6 yaş sınıfı öğrenciler ve Yardımcı Avrat Kolları gönüllüsü veliler, depremzede torunlar üzere biriktirdikleri yaklaşık 18 bin TL efektif ve oyuncakları Çeltek İl Müftüsü Hisse Senedi Çakır’a yapılan ziyarette konfirmasyon etti.

Çakır, yaptığı konuşmada; “Burada fariza yapan hocalarımla alay malay kul yer sarsıntısı bölgesine gittim. Oradaki insanlar sevgiye eksikli, yiyeceğe kadın, değme şeye eksikli. Hele çocuklar kendilerine verilen değme şeye çok seviniyor. O yüzden hem bağışladığınız nukut olsun hem da gönderdiğiniz oyuncaklar olsun, yer sarsıntısı bölgesindeki kardeşlerinizi çokça bahtiyar kılacaktır. Banal kalplerinizdeki güzellikler amacıyla sizleri kutluyorum. Gelişigüzel iyileşeceğiz. Kampanyayı düzenleyen hocalarımıza ve öğrencilerimize çokça teşekkürname ediyorum. İyi kim varsınız” dedi. – ÇELTEK

Share: