Ümit Özdağ “Rum Kalesi Projesi”nin lansman toplantısında konuştu Açıklaması

Zafer Partisi Umumi Başkanı Beklenti Özdağ, “Ülkemiz Filistin’in Yahudiler vasıtasıyla satın alınması gibi eller aracılığıyla satın alınmaktadır. Kimesne haddinden fazla bir özdek alınmadı demesin. İsrail kurulduğunda ancak toprakların yüzde 7’si Yahudilere aitti.” dedi.

Özdağ, partisinin “Sığınmacıların Vatanlarına Köylü Aktarılma Planı: Anadolu Kalesi Projesi”nin bir otelde planlı lansman toplantısında yaptığı konuşmada, Yengi Partisinin kuruluşunun birinci yılını 26 Ağustos’ta geride bıraktığını söyledi.

Lübnan’bile devletin mezhepler ve dinler ortada paylaştırıldığını tamlayan Özdağ, “Ülkemiz ise Filistin’in Yahudiler vasıtasıyla satın alınması kabil başkaları aracılığıyla satın alınmaktadır. Kimse çokça aynı özdek alınmadı demesin. İsrail kurulduğunda fakat toprakların yüzdelik 7’si Yahudilere aitti.” diye konuştu.

Beklenti Özdağ, partisinin bire bir yıl içinde, “Türk siyasetinin yer eke belirleyicilerinden olduğunu, sadece öz politikaları ile Türk halkını, seçmeni etkilemekle kalmadığını, kudret ve muhalefetteki düzen partilerine dahi bilgisayar dili ile form attığını” savundu.

“Türk halkı 13 milyon mülteci ve kaçağın ağır baskısı altında kalıyor. Bunların ülkelerine mankafa dönmesini istem ediyoruz.” diyen Özdağ, Hatay’bile esbak bire bir Suriyeli gencin öldürülmesi olayına de değinerek, şunları kaydetti:

“Galebe Partisi, Türkiye’nin Irak ve Suriye kabil tıpkısı iç savaşa sürüklenmesine cebin çıkmaktadır. Yengi Partisi, ülkesinin parçalanmasına karşı sâdır Türk milletinin iradesini temaşa etmektedir. 13 milyon mülteci ve kaçağın vurdumduymaz yollanmasını isteyen müntehip Zafer Partisine düşünce verecektir. ‘Sığınmacılar/kaçaklar kalsın’ diyenler hangisine verirlerse versinler ayırt etmez.”

Yengi Partisi Milli Düzenlilik Araştırmalarından Mesul Umumi Başbuğ Yardımcısı Fikret Şev da sığınmacıların ülkelerine dönmelerini içeren “Anadolu Kalesi Projesi”ni anlattı.

Türkiye’nin, Cenevre Sözleşmesinin kapsamını genişleten 1967 New York Protokolüne 1968’bile yan olduğunu tamlayan Şev, yaptıkları plana göre, 1 yılda Türkiye’ye mevrut sığınmacıları ülkelerine göndereceklerini, Cumhurbaşkanlığı düzeyinde Yabancı İşlemleri Faziletkâr Kurulunu kuracaklarını, Yabancı İşlemleri Işler Merkezini ve Yabancı İşlemleri İl Mücahede Grubu oluşturmayı hedeflediklerini aktardı.

Share: