UEFA Başkanı Ceferin’den Avrupa Süper Ligi açıklaması Açıklaması

Avrupa Ayak Topu Federasyonları Birliği (UEFA) Başkanı Aleksander Ceferin, kendisi için çıktı Avrupa Süper Ligi diye benzeri sorunun olmadığını söyledi.

İtalya’nın başkenti Roma’birlikte düzenlenen Arsıulusal Spor Yazarları Birliği (AIPS) Kongresi’ne katılan Ceferin, burada aktüel konulara ait değerlendirmelerde bulundu.

İspanya’nın Real Madrid Kulübü Başkanı Florentino Perez’in Avrupa Süper Ligi projesini yeniden gündeme getirip, bu projede ısrar ettiğinin anımsatılması üzerine Ceferin, “Biz bu Süper Takım konusunu çokça uzun müddet konuştuk. Benim üzere çıktı böyle aynı ülkü bulunmayan.” ifadesini kullandı.

Ceferin, bu projeyle âdeta kulüplerle karşılaşılmak istenmediği ve tamam Avrupa modelinin değişmesi gerektiğine dikkati çekerek, bunun haddinden fazla nazik benzeri yazık olacağını, kendisinin bile bunun için temas etmek istemediğini dile getirdi.

UEFA Başkanı, Avrupa futbolunun zaman zamanında on paralık olmadığı kadar tıpkısı bütün olduğunu birlikte söyledi.

Diğer yandan Ceferin, UEFA başkanlığına yeniden namzet olacağını, şu temel büyüklüğünde 55 destek mektubu aldığını ve mahsus yarışa bir tane namzet kendisine gireceğini kaydetti.

Share: