Tütüncü, Antalya’ya mevrut depremzedeleri konuşma etti

Dağ Belediye Başkanı Melik Tütüncü, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelerden Antalya’ya gelen depremzedeleri ziyaret ederek, “Bugünleri bütün gelişigüzel el ele dilek gönüle aşacağız” dedi.

Kahramanmaraş merkezli, 11 ili etkileyen depremlerin ardından Antalya, Muğla, Isparta ve Burdur’a mevrut depremzedeler, kentlerdeki otellere, kamuya ilişik misafirhanelere ve yurtlara yerleştirildi. Kâh depremzedelerde Antalya’daki akrabalarına konuk oldu. Dağ Şehremini Hakan Tütüncü birlikte, Antalya’nın konuk ettiği depremzede aileleri müzakere etti.

Tütüncü, önceki ilk Malatya’bile yaşamını yitiren Güzelçiftçi çifti için okunan mevlide katıldı, peşi sıra dahi Antalya’daki depremzede aileleri gezerek, acılarını paylaştı. Yer Sarsıntısı mağduru olan şehit annesi Müşfika Avcı’yı de görüşme fail Başkan Tütüncü, elini öperek, “Anacığım. Var mı benden ayrımsız isteğin?” diyerek sordu. Martir Annesi Müşfika Orion, Başkan Tütüncü’nün kendisini musahabe etmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Başbuğ Tütüncü, sarsıntı felaketini Hatay’dahi işlek ve konuk edildikleri Antalya’birlikte bebekleri olan Özer çiftini birlikte konuşma etti. Aileye esbak olsun dileklerini ileten Başbuğ Tütüncü, Gündüz bebeği kucağına alarak, sevdi. Tütüncü, “Maşallah. Rabbim analı babalı büyütsün” dedi. “Bu felaketin yaralarını bütün bu arada saracağız” diye sözlerini sürdüren Başkan Tütüncü, “Acımız, kederimiz tarifsiz. Milletçe el ele verip bu ağırlık günleri de aşacağız” dedi. – ANTALYA

Share: