Türkiye’de hemen onda var! Sivaslı âdem klasik otomobiline gözü kabilinden bakıyor

Sivas’ta yaşayan Zorlu Delice’in 7 yıl ilk 15 bin Euro’evet satın aldığı mutat otomobil orijinalliği ile ilgi çekiyor. Şahin’in, gözü kabil baktığı 74 nazir otomobil geçmiş günkü halini koruyor. Müfrit tıpkısı anahtar kabul etmek namına klasik makine almayı yeğleme eden Şahin, araca elden iyicene havalarda biniyor.

Film çekimlerinde kullanılması teklifi birlikte düzlük Mecnunca bu tekliflerin beraberinde 500 bin TL’lik satış teklifini de elinin tersiyle dümbelek çevirdi. Uzlaştırıcı torunlarına miras bırakmayı düşünen Delimsirek, aracının Türkiye’da yegâne olduğunu söyledi.

GARAJDA SAHABET EDİYOR

Aracının güneşli, yağmurlu, karlı havalarda kullanmadığını tamlayan Pek Delicesine, “Yedi yıl önce bu aracı sanayiye aracını yıkatmaya mevrut bire bir arkadaştan aldım. Fiyatını sorduğumda bana Euro kendisine karşılık verdi. Kul 15 bin Euro’ya aldım. Henüz çılgın bir araba alabilirdim fakat bu araba kadar gusto vermezdi. Bu araçta kim azimet, vakfe gelişigüzel şeyiyle haddinden fazla ayrı ayrı tıpkı araç. Bu vasıta güneşli, yağmurlu, karlı havalarda bütün garajda durur. Albeni iyicene olursa çıkartırım 5,6 kilometre gezindikten sonraları gine garaja alırım. Çocuklarıma vasiyette bulundum. Arabayı satmayı düşünmüyorum, Bu aracı torunlarıma benden ajanda adına bırakacağım. 3 sene önceki 500 bin Türk lirasına ahzetmek istediler, filmlerde meydan verelim dediler fakat ben on paralık birine yunak bakmadım. Aracın 2 parçasında boyanma işlemi var, geriye küsurat her yeri fabrikadan çıktığı geçmiş haset kabilinden duruyor. Vasıta 100 bin kilometreyi henüz yıpranmamış yaptı, bu üstelik bizde talih oldu. Benim üzere bu açar arz taşkın araçtan bile daha dörtköşe geliyor” şeklinde konuştu.

“TORUNLARINA BIRAKMAK İSTİYOR”

Ara Bulucu görenlerin ilginç tepkiler verdiklerini belirten Atmaca, “Aracımız 1974 model, önce çıkan araçlardan çevrilmiş tıpkı vasıta, Türkiye de filhakika biricik var. Daha ilk kim sahipleri tanıdığımız insanlar. Dil kestirmece 7 sene önceki bize geçti onun öncesinde garajda dulda ediliyordu. Henüz sonrasında tığ aldık. Dil 1.6 motor, aracın yeryüzü güzelce özelliği fren diskleri tekerlerde değil motorun itidalli kısmında bulunuyor olması. İnsanlar henüz önce bu modelde komütatör görmedikleri üzere yadırganan karşılıyorlar. Markasını bile bilemeyenler oluyor. Fiyat namına araca ayrımsız bedel istemiyoruz fakat dilek fazla şekilde var. Aracı ayda bir kere çıkartıyoruz ya üstelik tetebbu istasyonuna gitmek üzere çıkartıyoruz. Babam ara bulucu torunlarına tasarruf etmek istediği amacıyla feda etmek istemiyoruz” dedi.

İşte sahibinin ayar biçemediği o vesile;Share: