Türkiye Bisiklet Şampiyonası 7. Etap Puanlı Kere Yarışları ferda Kırıkkale’de başlıyor

Kırıkkale Valiliği himayesinde, Türkiye Velespit Federasyonu marifetiyle düzenlenecek Türkiye Çiftteker Şampiyonası 7. Adım Puanlı Kere Yarışları, ferda zinde rical 96 kilometre kere yarışıyla başlayacak.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Türkiye Velespit Federasyonu Asbaşkanı Bahattin Akyön, beraberindeki ustalık yıldız bilimi ve federasyon bünyesindeki 10 çifttekerci, Vali Bülent Tekbıyıkoğlu’nu ziyaret etti.

Ziyarette, sporcularla bire bir süre ahbapça eden Tekbıyıkoğlu, heveskâr bisikletçileri Kırıkkale’dahi görmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, yarışmacılara başarılar diledi.

Tekbıyıkoğlu, bu organizasyonu Kırıkkale’birlikte gelişigüzel sene gerçekleştirmeyi amaçladıklarını belirterek, hazırlıkların umum adına yapılması halinde ise uluslararası aynı yarışmanın Kırıkkale’birlikte avlu bulacağını bildirdi.

Kırıkkale’nin 43 ilin intikal güzergahında kâin, birçok tabii güzelliği, manevi durakları ve tarihi eserleriyle gezip görülebilecek ayrımsız şehir olduğunu aktaran Tekbıyıkoğlu, “Türkiye’nin gelişigüzel yerinden ati sporcuları, takımları, basın mensubu arkadaşları, sporseverleri, bisiklet tutkunlarını şehrimizde ağırlayacağız. Dünyada iri rağbet gören organizasyonlar haline mevrut derrace turlarının, düzenlendikleri şehrin doğal ve kültürel değerlerini tanıtımında nazik yardım sağladığı aşikardır. Hem derrace sporunun teşviki ve sevdirilmesi hem da ilimize mefret katkıları olacak bu organizasyonları desteklemeye her ahit bitmeme edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Üç bölüm sürecek ve 420 sporcunun katılacağı 7. Kadem Puanlı Kere Yarışları kapsamında, ferda saat 08.30’da dinç rical 96 kilometre, 13.30’da 17 yaş altı erkekler 75 kilometre, 16.30’da 15 yaş altı erkekler 58 kilometre yarışları yapılacak.

Organizasyonda 24 Ilkgüz Cumartesi günü saat 08.30’da master rical 96 kilometre, 12.30’da gailesiz-17 yaş altı kızlar 75 kilometre, 15.30’da 15 gözyaşı altı kızlar 58 kilometre, 25 Ilkgüz Pazar haset ise saat 08.30’da kriteryum yarışları koşulacak.

Share: