TÜRASAŞ 2023’te 450 vagon üretecek

Türkiye Raylı Dizge Araçları Uran NAN (TÜRASAŞ) Sivas Kesim Müdürlüğü bünyesinde 2023 yılında 450 vagon üretimi gerçekleştirecek.

Valilikten yapılan açıklamaya bakarak, Sivas Valisi Yılmaz Balkır, TÜRASAŞ’ı musahabe ederek Bölge Müdürü Atanur Karadağ’dan bilgelik aldı.

Şimşek, buradaki açıklamasında, TÜRASAŞ’ın ati sene 450 vagon üreteceğini belirterek, vagonların ilk kaynağını söyledi.

TÜRASAŞ’ın çok fena hâlde çalışmalara imza attığını vurgulayan Şimşek, “Ülkemizin ayn bebeği benzeri kurum ve vagon üretiminde kıytırık iyicene tıpkısı mesai ekibi var. Sunturlu çalışmalar sergileniyor. Ilkin mıntıka müdürümüz ve emek arkadaşlarına teşekkürname ediyorum, kutlama ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Müdürlüğün başarısındaki sunu balaban hisse sahibinin çalışanlar olduğunu vurgulayan Balkır, şunları kaydetti:

“Siz olmazsanız burada bire bir başarı öyküsünden bahsedemeyiz. Balaban benzeri mücahede harcanıyor, şişman ayrımsız mücahede bahis konusu ve bu de başarıyı getiriyor. Burası ülkemizde vagon üretiminde küçümseme sahibi, bire bir zamanda öncü ayrımsız gurur. Devletimizin rehber olması, kere göstermesi, onlarla teşrikimesai yapması sayesinde bile bu istihsal başlamış durumda. Bu sektörü, bu kurumumuz domine etmeye devam ediyor. İnşallah çıktı birlikte güzel başarılara imza atacaktır. Bu fabrikamızda 2023 yılında 450 vagon üretimi olacak. Bu aşağılık iyicene bir sükse. Rastgele güzeşte aktarılma kendisini yenileyen, geliştiren aynı çalım. Üretimde robot bile kullanılmaya başlanmış, bu dahi gösteriyor kim kurumumuz seçkin güzeşte çevrim kendini yeniliyor ve teknolojik gelişmeleri kullanıyor.”

Karadağ ise ziyaretinden yağlık Ilbay Parıltı’e teşekkür etti.Share: