TransAnatolia Rally Raid, Eskişehir’de sona erdi

Bu yıl 12’ncisi düzenlenen ve 9 çevrim süren TransAnatolia Rally Raid, Eskişehir etabıyla tamamlandı.

Türkiye Araba Sporları Federasyonundan (TOSFED) yapılan açıklamaya bakarak, TOSFED ile Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansının desteğiyle gerçekleşen organizasyonun başlangıcı 20 Ağustos’ta Hatay’da yapıldı.

Toplam 84 vesile ve 115 sporcunun katıldığı TransAnatolia Rally Raid, Hatay, Osmaniye, Feke, Bakırdağ, Melikgazi, Felahiye, Sivrialan, Kayseri, Develi, Aladağ, Çelikhan, Bolkar, Taşkale, Içbükey, Tuz Gölü, Mihalıççık ve Eskişehir etaplarında bütün 2 bin 800 kilometreden oluştu.

Eskişehir Kent Ormanı Ekoturizm Alanı’nda gerçekleşen ihsan töreniyle sona eren organizasyonun araba kategorisinde, Ahmet Bağce- Uğur Tepe birinci, Hüseyin Aldanmaz-Özaydın Dölek ikinci ve Mithat Diker-Erdal Oral ikilisi ise üçüncü oldu.

SSV kategorisinde, İsrafil Akyüz-Timur Alem birinciliği, Barbaros Ateş-Şanlı Osman Kutanoğlu ikinciliği, İtalyan Federico Butto-Martino Albertini çifti ise üçüncülüğü elde etti.

Kamyon kategorisinde yarışan İtalyan Marino Mutti ve Andrea Mazzoleni ikilisi dahi yarışı önce sırada tamamladı. Raid kategorisini kazanan ikili ise Toygar Düzcü-Anıl Gençtürk olurken, Jale Hususi-Ayşegül Telli çifti ikinci ve Ahmet Terece ve Ulaş Germen ikilisi üstelik üçüncü kendisine podyuma imdi.

Share: