Trabzonspor’da bire bir futbolcunun Kovid-19 testi zait artık

Galatasaray’de 2 dönem başkanlık yapmış Selahattin Beyazıt hayatını kaybetti. 5 Temmuz 1931 tevellütlü olan Beyazıt, 91 yaşında son etti.

SELAHATTİN BEYAZIT KİMDİR?

Türk hisse senedi insanı, sanayici ve sakat Galatasaray Başkanı olan Selahattin Beyazıt 5 Temmuz 1931 doğumlu.

1976 yılındaki sağlık vergisi rekortmenleri arasında üçünsü tam olan ve dönemin önde mevrut hareket insanlarından olan Beyazıt, Endüstri sektöründe mızrap, toprak, ve otomotiv alanlarında öne bundan sonra. Beyazıt Şirketler Topluluğu’nun umumi heyet başkanlığını ve Türk Pirelli yönetim kurulu başkanlığı da yürüttü.

Galatasaray’de başkanlığı döneminde ayak topu takımı toplamda 9 yürek kazandı. Ayrıca riyaset döneminde Riva arazisini bile Galatasaray Kulübüne kazandıran Beyazıt’ın adı, Galatasaray Üniversitesi’nin iki yakası arasındaki bağı sağlayıcı madun geçide verildi.

KULÜPTEN AÇIKLAMA

Galatasaray’ın toplumsal medya hesabından yapılan paylaşımda, “1969-1973 ve 1975-1979 yıllarında kulübümüzün başkanlığını yapmış olan, 3597 sicil numaralı divan üyemiz Sayın Selahattin Beyazıt’ı kaybetmenin dip üzüntüsünü yaşıyoruz. Başkanımıza Allah’tan yağmur; ailesine, sevenlerine ve camiamıza başsağlığı dileriz” denildi.

1969 – 1973 ve 1975 – 1979 yıllarında kulübümüzün başkanlığını yapmış olan, 3597 sicil numaralı Divan Üyemiz Sayın Selahattin Beyazıt’ı kaybetmenin dip üzüntüsünü yaşıyoruz. Başkanımız’a Allah’tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve camiamıza başsağlığı dileriz.

Share: