Trabzon’da, “2022 Ata Yahşi Lehçe Ligler 11. Nahiye 2. Etap Müsabakası” düzenlendi

Trabzon’da, “2022 Ata Yahşi Bölgesel Ligler 11. Mıntıka 2. Girişim Müsabakası” birleştirme edildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya bakarak, yarışlar İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Triatlon Federasyonu hisse senedi birliğinde Trabzon’da ilk defa düzenlendi.

Müsabakaya Trabzon’un beraberinde Giresun, Rize ve Gümüşhane’den 9 kategoride 90 sporcu katıldı. Yarışma 400 metre yüzme ve 2 bin 400 metre koşu branşlarıyla sona erdi.

Etkinliğe Gençlik ve Spor İl Müdürü Hayrullah Şair Çetiner, Ortahisar Cahillik ve Spor İlçe Müdürü Ecvet Kurt ile federasyon temsilcileri katıldı.

Müsabakada, M1 Rical kategorisinde birinci Furkan Külekçi, ikinci Göktuğ Özkaya, üçüncü Mürtefi Etka Polat, M1 Kızlar kategorisinde bir numara Eslem Eynur, ikinci Ilgiyle Alemda ve üçüncü Ecem Şımarıklık Biçim oldu.

M2 rical kategorisinde birinci Ulu Ermiş Delicesine, ikinci Recep Metehan Koyun, üçüncü Osman Cebbar, M2 Kızlar kategorisinde bir numara Ecrin Su Başoğlu, ikinci Pınar Yüksekdağ, üçüncü Asya Yüksekdağ, M3 Rical kategorisinde ise bir numara Kayra Yiğit Memiş, ikinci Kerem Ataman, üçüncü Yusuf Alp Polat, M3 Kızlar kategorisinde birinci Kraliçe Aktürk, ikinci Sıla Kayran ve üçüncü birlikte Zeynep Öney oldu.

Yıldızlar yarışında erkeklerde Gürkan İbrahim Su, kızlarda ise Ceylan Çiçek birinciliği elde etti. Organizasyon, bağış töreni ile sona erdi.

Share: