Toroslar’da çoluk çocuk gelişim kulübü eğitimi aldı

Mersin’in model ilçe Toroslar Belediyesinin Kariyer Merkezi, çalıştıran arasında kurduğu köprü vazifesiyle hisse senedi arayanların yüzünü güldürüyor.

Toroslar Belediye Reisi Atsız Afşın Yılmayan’ın istihdamın artırılmasına yönelik projelerinden biri olan format, hayata geçtiği bodur tıpkısı müddet zarfında 223 kişinin ayrımlı meslek gruplarında işe yerleşmesini sağladı. Merkeze kayıt yaptıran çoluk çocuk, Toroslar Belediyesi Kariyer Merkezi vasıtasıyla planlı “İş Kulübü Eğitimini” tamamlayarak belgelerini aldı. Gençlerin kariyer planlamasına destek olmak için planlı eğitimde hisse senedi kontrol becerileri, işgücü, ortalık, özgeçmiş hazırlama ve kavuşma teknikleri konularında alanında uzman eğitimciler eliyle bilgiler verildi.

Toroslar Belediye Reisi Atsız Afşın Yılmayan, Kariyer Merkezi ile hem istihdam sağladıklarını hem da düzenledikleri yetişek çalışmalarıyla iş arayanları hisse senedi hayatına hazırladıklarını söyledi. Kariyer Merkezinde ihtiyaca göre birçok sektörde eğitimler verildiğini belirten Yılmayan, “Kentimizdeki firmalar, uran kuruluşları ve işyerlerinin herif kaynakları ile konuşma halinde çalışmalar yürütüyoruz. İş arayanları, firmaların personel talepleri çerçevesinde aksiyon pozisyonuna yönlendiriyoruz. İstihdam edilenlerin beyninde yer düzlük lisans, önlisans, lise ve ilköğretim mezunu vatandaşlarımız, içyüz ve yeteneklerine bakarak gelişim başı yaptı. Kariyer Merkezimiz ile vatandaşlarımızın iş bulmalarına ve işverenlerin dahi kalifiye öge ihtiyacına çare olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu. – MERSİN

Share: