Tofaş altyapısında maharet organizasyon galiba oldu

Beceri koordinatörlüğünü Samir Seleskoviç’in yaptığı Tofaş basketbol altyapı takımlarında 2022-2023 sezonunda fariza yapacak antrenörler belli oldu.

Tofaş Spor Kulübü’nde 2022-2023 sezonu öncesi enfrastrüktür teknik yapılanması belirlendi. Planlanmış ayrımsız cümle içerisinde oluşturduğu misil ile kompetitif, etik değerlere sahip, davranışlarıyla eş olan, Tofaş değerlerine uyan, A bando seviyesinde sporcular yetiştirmeyi kendisine hedef edinen Bursa temsilcimiz, basket altyapı organizasyonunda yıpranmamış görevlendirmelerde bulunurken, Enfrastrüktür Ustalık Koordinatörlüğü’nü Samir Seleskoviç’in (Sedat Bulak) gerçekleştirdiği altyapı ustalık yapılanmasına iki eskimemiş çalıştırıcı dahil oldu.

Toplama Akdağ ile anlaşıldı!

Genç basketbolcuların daha çok süre almaları, inisiyatif istimal becerilerini geliştirmeleri, oynama alışkanlığı kazanmaları ve faziletli savaş atmosferinde profesyonel kariyerlerine hazırlanmalarını amaçlayan Basketbol Gençler Ligi’nde (BGL) savaş verecek olan Tofaş BGL Zihayat Takımı’nın başantrenörlüğü üzere Türk basketbolunun görmüş geçirmiş antrenörlerinden Cem Akdağ ile antant sağlandı.

Milli takımlarda çalıştırıcılık yaptı

Son olarak Aksiyon Koleji Tüvana Takım Başantrenörlüğü görevinde kâin Çokluk Akdağ, antrenörlük kariyerinde henüz önce kadın ve eş milli takımlarında yıllarca çalıştırıcılık yapmış, karı basketbolunda Brisa ve Galatasaray; Basket Süper Ligi’nde Beşiktaş, Bulak Karşıyaka, Galatasaray, Gaziantep, Olin Edirne ve Eskişehir Basket; Türkiye Basket Ligi’nde ise TED Kolejliler takımlarında fariza almıştı.

İstanbul Oğlak Osman Basket’da görev yaptı

BGL Tüvana Takımı’nda Çokluk Akdağ’ın yardımcı antrenörlüklerini Caner Topaloğlu ve Doğukan Urgancı yapacak. Kullanılmamış gün enfrastrüktür ustalık ekibine da karışma olan Fırat Zor ise Tofaş U16 Talih A Takımı’nda fariza matlup. Antrenörlüğe Galatasaray altyapısında başlayan Çetince, son 4 yılda İstanbul Oğlak Osman Basketbol’da fariza yaparken, geçtiğimiz zaman Oğlak Osman Basketbol’da; A Topluluk Havari Antrenörü, U18 Takımı Başantrenörü ve Enfrastrüktür Sorumluluğu görevlerinde bulundu. – BURSA

Share: