Termal kuruluş, iflah arayanların yol uğrağı yeri oldu

Termal kasılma, onma arayanların yol uğrağı yeri oldu

KÜTAHYA – Kütahya’nın Tavşanlı ilçesindeki Göbel Termal Tesisleri, felah arayanların uğrak yeri oldu.

30-34 evre arası sıcaklığa cemaat şifalı suların özellikle yaralara, mafsal ve kas ağrılarına iyi geldiği belirtiliyor.

Belediyenin işlettiği Göbel Termal Tesisleri’nde 100 yatak kapasiteli butik otel ve bungalov evlerin bu yılın böylelikle, hizmetine sunulması bekleniyor.

Cilt hastalıklarına dolgunca geldiğini öğrendikleri amacıyla ilçe dışından geldiklerini belirten vatandaşlar, “Su gayet fena hâlde. Ilık, çok yunak bile değil, sevimsiz bile değil. Herkese tavsiye ediyoruz” dediler.

Bandırma’dan kaplıcalara ilk defa geldiğini belirten İsmail Kılıç ünlü yurttaş ise, “Buraları zül ettik. Eğleneceğiz inşallah, bahtiyar olacağız, iyicene bire bir dönem geçirmeyi düşünüyoruz ailemiz ile gelişigüzel inşallah” ifadelerini kullandı..

Tavşanlı’dan haftada iki öğün kaplıcalara arkadaşları ile geldiğini tamlayan Kemal Özkul, ” Genelde tığ spor gayeli geliyoruz. Spor üzere burası hepyek. Türkiye’de Akçay’dan sonda ikinci geldiğini düşündüğümüz oksijeni bol tıpkısı düz. Sularının çokça hamam olmaması dolayısıyla yüzmeye ergonomik sporcular amacıyla tamam bir saha. Afiyet açısından dahi haddinden fazla evire çevire. Hele cilde çok faydası var. Ciltte üzüntülü varsa çokça bol geliyor. Sünnet çocukları amacıyla bile dolgunca gelen, eklem ağrılarına ve üst ağrılarına dahi mebzul geliyor sularımız” diyerek konuştu.Share: