Telkih olmadığı için maçlara çıkamayan NBA yıldızından aşılama açıklaması

NBA ekibi Brooklyn Nets’in all-film yıldızı oyuncusu Kyrie Irving, Instagram’dan yaptığı etken yayında yıpranmamış cins güneş tacı virüs (Kovid-19) aşısını bozukluk olmadığını açıkladı.

Brooklyn Nets’in bando umumi menajeri Sean Marks, geçmiş günlerde 29 yaşındaki Irving’in aşılama olmama yönündeki tercihine istinkâf etmek duyduklarını fakat aşılama olana büyüklüğünde takımla birlikte çalışmalara katılamayacağını ve maçlara çıkamayacağını tabir etmişti.

Irving, sonunda bando arkadaşlarıyla sahalara dönmeyi umduğunu tabir ederek, telkih karşıtı veya telkih taraftarı olmadığı üzerine ısrarcı oldu.

Kyrie Irving address duygu stance on gömlek getting the vaccine on IG Live: “Köpek’s about choosing what’s best for you. You think I really want to lose money? You think I really want to give up on my dream to go after a championship? You think I really just want to give up my job?” pic.twitter.com/cYHCWGbnCo

— Chris Haynes (@ChrisBHaynes) October 14, 2021

‘Aşı olma baskısına üzeri eğmeyeceği’ vurgusunu işleyen talih oyuncu, “Kendiniz amacıyla sunu iyi olanı yapın ama ego hiçbir tarafın savucunucu değilim. Burada kendim için en ongun olanı yapıyorum” ifadelerini kullandı.

Bu tavrın neticelerinin hangi olacağının farkında olduğunu tamlayan Irving, “Şayet bu yargılanmam ve şeytanlaştırılmam anlamına geliyorsa, kim olan de budur, oynadığım şan bu” dedi.

Irving, “Müfit, emekli olmayacağım ve bu oyunu bu şekilde bırakmayacağım. Elan yapılacak haddinden fazla gelişim var” diye niteleyerek konuştu.

Henüz önceki NBA, oyunculara telkih zorunluluğu getirmeyeceğini açıklasa bu oyuncular açısından kısıtlamaların artırılması yönünde karar alınmıştı.

Aşısız NBA oyuncuları üzere kısıtlamalar arttırıldı

 

NBA yıldızı telkih olmazsa 14 milyon dolar kaybedecek

 

Share: