TEKNOFEST KARADENİZ Rize yarışmaları bitmeme ediyor

TEKNOFEST KARADENİZ kapsamında Rize’de 4 dalda düzenlenen yarışmalar sürüyor.

Rize Valisi Kemal Çeber, beraberinde Uran ve Teknoloji Bakan Yardımcısı ve TEKNOFEST İcra Oturmuş Başkanı Mehmet Fatih Kacır, Afiyet Nazır Yardımcısı Şuayip Birinci, DÜRÜST Öğür Rize Milletvekili Osman Çok Bak ve beraberindekilerle, Kıyı Parkı Öz Çarşısı’nda tevhit edilen TEKNOFEST alanını gezerek projeleri inceledi.

Keyif Nazır Yardımcısı Bir Numara, AA muhabirine, Rize’nin 365 çevrim insanların gelip yeşiliyle ve güzelliğiyle soluk aldığı bire bir meydan olduğunu söyledi.

Rize’nin zaman ise teknolojinin dem aldığı tıpkısı saha olduğunu belirten Bir Numara, teknolojinin dokunaklı şekilde konuşulduğunu vurguladı.

Birinci, bu bölgenin insanının hayatı süresince inovatif düşüncelere haddinden fazla alışık olduğunu dile getirerek “sıra dışı yaklaşımlarının olduğu ve kimsenin akla gelmeyen ilginç kabul ettiğimiz çözümleri ortaya koyabilen ayrımsız umum bile var.” ifadesini kullandı.

TEKNOFEST’in finalinin birlikte Samsun’birlikte yapılacağını aktaran Birinci, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yarışmanın sonuçları orada anlaşılan olacak. Çokça âdeta yaşta teknolojiyi geliştirmeye müteharrik gençlerin burada olduğunu görüyoruz. Bundan afiyet duyuyoruz. Bu fermantasyon bütün devam edecek. Karadeniz’i bu heyecanın çok zinde tıpkısı şekilde sardığını görüyoruz. Bu havayı gördükçe geleceğe çok henüz ümitli baktığımı söylemek isterim.”Share: