Tekirdağ katıksız güzellikleriyle doğaseverleri bekliyor

Tekirdağ bahir, gastronomi, firez turizminin beraberinde doğa turizmiyle üstelik akıbet yıllarda isim yapmaya başladı.

Huy yürüyüşlerinden şiddetli sporlara, kampçılıktan uğraşı balıkçılığa dayanıklı çokça turizm çeşidinin yapılabildiği şehir bu özellikleriyle bağ bozumu mevsiminde daha üstelik öne çıkıyor.

Ganos Dağı etekleri dinlenme kampı tutkunlarını, ormanlık alanlar yürüyüşü sevenleri, Uçmakdere adrenalini yüksek sporlardan hoşlananları çekiyor.

İstanbul’a 145, Edirne’ye 142, Kırklareli’ne 117, Çanakkale’ye 160 kilometre uzaklıktaki site, bu coğrafi özelliği nedeniyle da haddinden fazla turiste familya sahipliği yapıyor.

“Tekirdağ, seçkin mevsimde ayrı domuzuna”

İl Hars ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, AA muhabirine, Tekirdağ’ın bahir turizminin beraberinde huy ve lüks turizminde de yöre plana çıkmaya başladığını söyledi.

Hacıoğlu, Tekirdağ’ın seçkin mevsimde ayrı güzellikler yaşattığını belirtti.

Özellikle sonbahar mevsiminin Tekirdağ’birlikte tıpkı apayrı yaşandığını anlatan Hacıoğlu, şöyle konuştu:

“Yeşilden kırmızıya, kırmızıdan sarıya dönen ve dökülen yapraklar burasını aynı çekim merkezine dönüştürüyor. Uçmakdere ilkin olmak amacıyla, Saray ilçesindeki ormanlar bu güzellikleri süresince bulunduruyor. Gidiş rotalarının olduğu Uçmakdere’bile dökülen yapraklar süresince yol açmak çok domuzuna.

Aynı zamanda yapraklarını dökmeye başlayacak üzüm bağları ortada dahi iyicene gezintiler insanları cezbediyor. İstanbul’a sunma mümasil yerde, genişlik adamakıllı bağları, ormanları bulunduran Tekirdağ değme mevsim olduğu üzere güzün de ziyaretçilerini ağırlamayı bekliyor.”

“Ağaçlar ilim cümbüşü oluşturmaya başladı”

Paraşüt eğitmeni Kırat Aksoy, gökyüzüyle buluşmak isteyenleri Uçmakdare’ye beklediklerini anlatım etti.

Aksoy, Uçmakdere’nin doğasıyla insanlara misilsiz güzellikler sunduğunu aktararak, şunları söyledi:

“Ganos Dağı eteklerindeki ağaçlar nitelik cümbüşü oluşturmaya başladı. Bu güzellikleri gökyüzünden yok etmek isteyenler buraya gelip uçmak istiyorlar. Tığ hafta arası, hafta sonu uçuşlarımızı yapıyoruz. Tabiat tutkunları gelip bu güzellikleri görüyor.”

İstanbul’dan mevrut Kişi Karadağ, ilk kez dinlenme kampı için Tekirdağ’a geldiğini belirtti.

Karadağ, Tekirdağ’ın İstanbul’a yakınlığının yarar olduğunu anlatarak, duygularını şöyle dile getirdi:

“Tekirdağ’ın havası, doğası ve denizi çokça güzel. İsterseniz burada dinlenme kampı, isterseniz paraşütle uçuş yapabilirsiniz. Burada dinlenme kampı tahsis etmek çok güzel. Herkese burada kamp yapmasını referans ederim.”

Share: