TDP Genel Başkanı Sarıgül, Bolu’da temaslarda bulundu Açıklaması

Türkiye Değiş Partisi (TDP) Umumi Başkanı Mustafa Sarıgül, Bolu’da temaslar gerçekleştirdi.

Sarıgül, Bolu T Tipi Sınırlanmış ve Bulutsuz Ceza İnfaz Kurumu uğrunda yaptığı açıklamada, öğür adına af taleplerinin, politik değil tamamen vicdani aynı irade olduğunu, değişik siyasi partilerin hele da MHP’nin af konusunda attığı adımları içtimai hazar ve muadele hukuku açısından son basamak olumlu karşıladıklarını rapor etti.

Amerika Mürekkep Devletleri’nin Yunanistan’ı destekleyen açıklamalarını esefle kınadığını tamlayan Sarıgül, “Buradan Yunanistan’ı uyarıyorum. Ayıdan post Amerika’dan arkadaş olamaz. Sayın Miçotakis, Amerika sana çokça uzak, Türkiye sana çok mail. Türkiye ile dost olmaya bak. Biz seçkin devir barıştan ve sevgiden yanayız. Sayın Miçotakis, siyasiler çekişme istemez sulh lüzumlu.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Yunanistan’a yönelik “Ayrımsız geceleyin anlayışsız gelebiliriz.” sözlerine bindi verdiğini dile getiren Sarıgül, şöyle konuştu:

“TDP namına millî politikalarda, dış politikada herhangi bir devir devletimizin yanındayız. O nedenle Sayın Cumhurbaşkanı’nın ‘Tıpkı akşam Yunanistan’a anlayışsız gelebiliriz.’ lafı sonuç rütbe değerlidir ve önemlidir. Yunanistan Avrupa’nın ve Amerika’nın şımarık çocuğu. Aynı nöbet daha Yunanistan bilsin ki bizim çöz politikada farklılıklarımız cins ama toprağımız ve bayrağımız söz konusu olduğu ant cumhurbaşkanımızın ve devletimizin beraberinde seçme zaman meydan alırız.”

Sarıgül, 6’lı masanın reisicumhur adayı belirleme çalışmaları ile ait bile “6’lı masa bire bir aday gösterecekse oradaki arz doğru namzet Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Anne aykırılık partisi lideridir ama tabii ki ölçüm onların. Bizim bu konuda aşkın kıymetlendirme yapmamız makul olmaz.” ifadesini kullandı.

Daha sonradan Mudurnu ilçesine güzeşte Sarıgül, rastgele cuma anadan görme kendisine gerçekleştirilen ve tıpkısı Ahilik geleneği olan “Esnaf Duası”na katıldı.

Cuma namazını Taşkesti beldesinde kılan Sarıgül, burada yaptığı esnaf ziyaretinin arkası sıra ilden ayrıldı.

Share: