Tayini çıkan kaymakamlar eskimemiş fariza yerlerine uğurlanıyor

Malatya’da fariza yeri değişen 7 ilçenin kaymakamı yıpranmamış fariza yerlerine uğrlanıyor

Mülki İdare Amirleri Nasıp Kararnamesi ile Hatay’ın Payas ilçesine tayini sâdır Battalgazi Kaymakamı Abdülkadir Duran ilçeye veda etti. Yıpranmamış fariza adına uğurlanan Duran’ın gidişinde hassas anlar yaşandı. Siirt Pervari İlçesi Kaymakamlığına atanan Yazıhan ilçesi Kaymakamı Mehmet Faruk Kazdal için ilçe protokolünün katılımıyla veda yemeği düzenlendi. Kazdal’a ilçeye yaptığı hizmetlerden hava hediyeler de verildi. Kuluncak Kaymakamı Tufan Ahşa Gilan da, Bingöl’ün Karlıova İlçesine atanması zımnında veda yemeği ve hediyeler verilmesinden sonraları ilçeden ayrıldı.

Arguvan Kaymakamı Eksiksizlik Ülkü Şırnak Beytüşşebap Kaymakamlığına, Pütürge Kaymakamı Batuhan Taşgın Hakkari Şemdinli Kaymakamlığına, Hekimhan Kaymakamı Muhammed Öztaş Ağrı Sap Kaymakamlığına ve Kermen Kaymakamı Abdulselam Bıçak üstelik Giresun Eynesil Kaymakamlığına atanmıştı. Tayini sâdır kaymakamların bu hafta sonuna kadar ilçelerinden ayrılması bekleniyor.

Malatya’nın Battalgazi Kaymakamlığına atanan Van Muradiye Kaymakamı Erkan Savar, Yazıhan Kaymakamlığına tayini sâdır Eskişehir Seyitgazi Kaymakamı Lahut Baytak ve Arguvan Kaymakamlığına getirilen Denizli Babadağ Kaymakamı Gıyap Karataş’ın üstelik önümüzdeki günlerde ilçeye gelmesi bekleniyor. – MALATYA

Share: