Tarım ve Orman Nazır Yardımcısı İbrahim Yumaklı Açıklaması

Tıpkısı paradigma programa gelmek ve incelemelerde mevcut olmak üzere Kastamonu’yu ziyaret fail Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı İbrahim Yumaklı, “Üretenlerin, bu memlekete değer katan çiftçilerimizin, üreticilerimizin yanında adına onların üretimde kalması üzere bu memleketin ihtiyacı olan, üretimlerini elan birlikte arttırabilmek için ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı İbrahim Yumaklı, bir seri programa gelmek ve incelemelerde bulunmak üzere Kastamonu’ya geldi. Bakan Yardımcısı Yumaklı, Kastamonu’üstelik evvel adına DÜRÜST Öğür teşkilatıyla kahvaltıda tıpkısı araya geldi. Vekil Yardımcısı Yumaklı, elan bilahare Kastamonu Valisi Avni Çakır’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Yumaklı, Vali Avni Çakır’dan kentte hesaplı projeler için vukuf aldı. Yumaklı’nın ayrımsız sonraki durağı ise AK Öğür Kastamonu İl Başkanlığı oldu. AK Fırka İl Başkanı Doğan Adlı’yü makamında müzakere eden Yumaklı, 2023 yılının hem Türkiye hem üstelik AK Öğür için başarılı tıpkı şekilde geçeceğini söyledi.

Ziyaret sırasında mütekellim AK Parti İl Başkanı Doğan Adlı, “Bakanlığın birçok hava ve kuruluşları var. DSİ, Orman Toprak Müdürlüğü, Tarım Müdürlüğü kadar kurumları var. Bu kurumlarla ilgili ilimizin umu ve talepleri var. Bunları birlikte size arz etmek istiyoruz. Biliyoruz kim ne antlaşma kapınızı çalsak Kastamonu adına temas ahit sorunların çözülmesinde bütün yanımızda oldunuz. Sizin vekillik makamında olmanız bizim ve Kastamonumuz için balaban pahal ve erke oluşturuyor” dedi.

Ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, tarımda üretimi yükseltmek amacıyla gereken seçkin şeyi yapacaklarını belirten Yumaklı, “Geri geçtiğimiz yıl baskın felaketinin bir numara yıl dönümüydü. Yeğin felaketlerinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet diliyorum. Bizim buraya gelişimiz iki öğün ertelendi gelme şansımız olmadı, coşkunluk ve afetten dolayı ertelendi. Geldiğim andan itibaren heyecanlıyım, haricen fark edilemeyecek amma benim içimde fırtınalar kopuyor. Bunun iki sebebinden birisi, bir maraba torunu olan İbrahim’in bu memlekette vekil yardımcısı pozisyonuna gelebilmesinin nişanesi. Geçmek kim fırsatlar tümce için değer. Başkası Cumhurbaşkanımızın riyasetinde, adam eş ülkelerin ekonomilerinin alarmlar verdiği dönemde Türkiye’nin olabilecek en akıllıca seviyede bu süreci atlattığından dahi memnuniyet duyduğumuzu ayrımsız vatandaş olarak söyleyebiliriz. Sahada olacağız, vatandaşımızın birlikte olacağız. Tığ yapılması gerekenler üstünde çalışıyoruz amma birebir de üretenlerin, bu memlekete derece katan çiftçilerimizin, üreticilerimizin beraberinde namına onların üretimde kalması için bu memleketin ihtiyacı olan, üretimlerini elan birlikte arttırabilmek amacıyla hangi gerekiyorsa yapacağız. Bu bizim görevimiz. Bu memleketin evladı kendisine, üzerime düşen hangi var ise geldiğimiz andan itibaren başladık. Bunların hepsini hepyek hesabına getireceğiz, inşallah. Bundan sonrası amacıyla birlikte elimizden hangi geliyorsa yapacağız. Tümen teşkilatımıza da Allah kolaylıklar versin. 2023’ün hem memleketimiz için hem üstelik DOĞRU Öğür için son merhale kalburüstü geçeceğini düşünüyorum. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde çabalarımız bununla ilişkin” diye konuştu. – KASTAMONU

Share: