Tapu ve KDV masrafı olmadan 40 ilde 499 arsa online kendisine bulutsuz artırmayla satışa çıkarılacak

Kasaba, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı eliyle 40 ilde 499 arsa online namına ve artırma ile satışa sunulacak. Nezaret, bu şekilde vatandaşa hem yatırım fırsatı hem birlikte kendi konutunu inşa ika imkanı sunuyor. Ödemede ise yüzde 25 peşin, almanak yüzde 9 ayırt, 24 kamer vade, KDV’den ve tapu harcından muaf olunacak. Açık artırmalar 21-22 Eylül 2022 saat 10.30’da yapılacak.

TAPU VE KDV MASRAFINDAN MUAF

Arsalar yüzde 25 peşinat ve 24 kamer önel imkanıyla satışa sunulurken, tapu ve KDV masrafından affedilmiş olması dahi yatırımcıya kolaylık sağlıyor. Yatırım amacıyla verilen arsalar, Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Ziyalı, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Uşak, Van ve Zonguldak illerinde düz alıyor. Öte yandan İstanbul’bile satışa çıkacak gâh arsalar drone ile alarga görüntülendi.

“VATANDAŞLARIMIZ BU FIRSATI KAÇIRMAMALI”

Konuyla ilgilendiren değerlendirmelerde kâin tıpkısı emlak danışmanı, “Güzel bire bir fırsat vatandaşın bunu değerlendireceğini düşünüyorum. Tafsilatlı zamandır ülkemizde ev arzında kusur ve dava vardı. Vatandaşlar birlikte zat arsalarında yapım ika fırsatı bulacak. Hele yüzde 25 peşinatla yıllık yüzde 9 farkla 24 ay vadeli şekilde veriyor. Tapu harcı bulunmayan. KDV’den muaf kesinlikle avantajlı gözüküyor. Bilcümle yatırımcılar bunu izleme edecektir. Hele evi sıfır, ev yapacaklar bu fırsatı değerlendirebilirler. Toplanmış 40 şehirde uygulanıyor. Ankara’bile 400 bin Türk Lirasından başlıyor. Temas şehrin rayicine bakarak rakamlar değişiyor. Hele yıllık artım yüzdelik 9 bu çok mefret enflasyonun yüzde 80’lerde olduğu tıpkısı zamanda almanak yüzdelik 9 artışla arsa ahzetmek ve 24 ay taksit taksit ahzetmek KDV’den ve tapu harcından affedilmiş olması buna haddinden fazla aşkın ilişki olacaktır. Vatandaşlarımız bu fırsatı kaçırmamalı. Bu zamanda cılız aynı familya yapma veya ocak ahiz şansı. Bizde yatırımcılar olarak değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.Share: