Tababet fakültesini kazanan Suriyeli Faris, Hatay’da ismi açıklanmayan benzeri ekip vasıtasıyla bıçaklanarak öldürüldü

Hatay’de Suriye uyruklu Faris Muhammed Desise-Büyük, kimliği belgisiz kişilerle tanınmayan nedenle tartıştı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi konusunda Hıyanet-Büyük, bıçaklanarak yaralandı. Saldırganlar olayın ardından kaçtı. Çevredekilerin ihbarıyla fenomen hesabına gelen keyif ekipleri, Hıyanet-Yüksek’nin hayatını kaybettiğini belirledi.

HATAY VALİLİĞİ: FAİLLER YAKALANDI

Al-Büyük’nin cansız bedeni otopsi için morga kaldırıldı. Cinayetle ilişkin himmet özne polis güçleri ekipleri, kimliklerini belirlediği şüphelileri yakaladı. Olaya ait bağlanmış izah özne Hatay Valiliği, ‘Dün tün Narlıca Mahallesinde meydana gelen ve tıpkısı kişinin hayatını kaybettiği olayda failler kısa sürede yakalanarak adli makamlara atıf edilmiştir ifadelerini kullandı.

TÜR FAKÜLTESİ KAZANMIŞ

Öte yandan, İnsan Adalet ve Hürriyetleri İnsani Müzaheret Vakfı (İHH), içtimai medya hesabından yapılan açıklamada, Faris Muhammed’in vakfın Reyhanlı Eğitim Kampüsü’nde öğrenim gördüğü, bu sene aynı üniversitede tababet fakültesini kazandığı belirtilerek, akın kınandı.

CİNAYETTEN 1 HAFTA ÖNCEKI TARTIŞMA ÇIKMIŞ

İHH İnsani Müzaheret Vakfı Umumi Başkanı Bülent Saika henüz sonraları olaya ilgili açıklamalarda bulundu. Faris Muhammed Desise-Yüce’nin Yabancı Öğrenci Sınavları’nda (YÖS) umum puan alarak Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandığını kaydeden Yıldırım, şunları söyledi:

“Fabrikada çalışırken ufak benzeri ağız dalaşı ergin, o tartışma sırasında vuran çocuğun annesine az buçuk eli değmiş bilahare ‘Sen benim annem gibisin’ demiş, bozukluk dilemiş. Çünkü martir çocukları, babasız çocuklar anneye önem verirler. Ancak aradan 1 hafta, 10 devir geçiyor. 5 emanet önünü kesiyor, 2’si kollarından tutmuş önceki dövmüş sonraları bıçaklamışlar. Bu çocukların kafasına bu kini, bu hedef tohumlarını ki serpti? Koca eş adamlar ırkçı söylemleri yaygınlaştırdılar. Tıpkısı babasız çocuğumuza bu büyüklüğünde iş verdik, bunlar Türkiye’de yetişti, bunlar Türkiye’yi biliyorlar. Tıp fakültesine kadar geldiler ve deminden o şiddet söylemleri yüzünden, bu mevsimli mevsimsiz mafya dizileri yüzünden bu çocuğumuz aramızdan ayrıldı.

NELERE SEBEP OLDUK?

Yarım Yamalak milyona mail çocuk şu anda Türkiye’de korkudan okullara gidemiyor bu ırkçı söylemler yüzünden. Sistem başını ellerinin arasına alsın düşünsün. Nelere sebep olduk? Bu bıçağı kullanan kadar bu bıçağın kullanılmasına etmen olanlar üstelik eli kanlıdır. Hepsini lanetliyorum. İnşallah tıpkısı daha böyle bire bir madde olamaz ve bu arada bu amaç ve nefret söylemini yaygınlaştıran kişiler ki olursa olsun, siyasi parti lideri, sivil topluluk kuruluşu başkanı, hepsine sesleniyorum. Bu söylemler yüzünden dallar ölüyor, ayrıntılar okula gidemiyor ve sonuçta hepimiz kaybediyoruz”Share: