Süvari Peklik Balkan Şampiyonası Kırklareli’nde düzenlenecek

Süvari Dayanıklılık Balkan Şampiyonası 7-9 Teşrinievvel tarihinde Kırklareli’nde düzenlenecek.

Türkiye Binicilik Federasyonu aracılığıyla Demirköy ilçesine bağlı İğneada beldesindeki Longoz ormanlarında düzenlenecek olan şampiyonaya Balkan ülkelerinden milli takım yarışmacıları katılacak.

TK Cowboy Ranch Yönetim Kurulu Başkanı Turan Karaman, AA muhabirine, şampiyonanın Türkiye’de düzenlenecek olmasından son kademe bahtiyar olduklarını söyledi.

Şampiyona hazırlıklarının devam ettiğini anlatım fail Karaman, yekpare vatandaşları şampiyonaya nida etti.

Yarışların görülmeye derece olduğunu vurgulayan Karaman, şöyle konuştu:

“Süvari Dayanıklılık Balkan Şampiyonası’nda misafir milli takımlar ve ekiplerine ülkemizin güzelliklerinin ve değerlerinin kayırıcı seviyede tanıtımı üzere çalışıyoruz. Değme sene değişik ülkelerde savaş eden milli takımımız, bu sene özlük topraklarında diğer Balkan ülkeleri ile 7-9 teşrinievvel tarihlerinde şampiyona için mücadele edecekler. Atlar, dünyada eşi ayrımsız sıfır Longoz ormanları, Karadeniz sahili ve Istranca ormanlarını aştıktan sonra TK Cowboy Ranch’te bitecek olan parkurları koşacaklar.

Bulgaristan, Hırvatistan, Şimal Makedonya, Romanya, Sırbistan, Yunanistan ülkelerinin katılması beklenen şampiyonada 40’a yakın atlama beygiri ve biniciyi ağırlamaya hazırlanıyoruz. Türkiye adına ev sahipliği yapmanın gururunu yaşarken, acun binicilik camiasına ülkemizi ve bölgemizi arz gani şekilde tanıtmanın hazırlığı ve heyecanı içerisindeyiz.”

Share: