Sultangazi’de sivrisinek kadar haşerelerle uğraş bitmeme ediyor

Sultangazi Belediyesi ekipleri ilçenin çıkmaz ve caddelerinde ilkin sivrisinek ve karasinek gelmek üzere haşere türleriyle ayrımlı ilaçlama yöntemleri kullanarak uğraş ediyor. İlçede ekipler dönüşümlü fiilen 7 çağ ilaçlama yapıyor.

Kanatlı haşerelere alın ULV araçları yekpare çıkmaz ve caddeleri gezerken yunak böceği kabil haşerelere alın üstelik özellikle numaracı yerlerde ilaçlamalar yapılıyor. Sivrisineklerin ve karasineklerin çoğalmasını engellemek üzere, ULV ilaçlamasının beraberinde larvalara alın bile akarsu birikintileri ve yordamsız sularda larvasit uygulaması yapılıyor. Fareler için ağılı tabletler kullanılırken, bu tabletlerin çocukların erişemeyecekleri şekilde yerleştirilmesine dikkat gösteriliyor.

Sultangazi halkının dimdik ve huzurlu bir yaz geçirmesi için haşerelere alın ilaçlama çalışmalarına vakar verdiklerini tamlayan Sultangazi Şehremini Av. Abdurrahman Dursun, “Ekiplerimiz, Sultangazinin birlik mahallelerinde, çıkmaz sokak, ana yol ana yol ilaçlama çalışmalarına bitmeme ediyor. Ayrımlı böcü türlerine cebin değişik yöntemlerle uğraş eden ekiplerimiz, haftanın yedi haset çalışmalarını sürdürüyor. Yaz aylarında artış eğilimi gösteren zararlıların komşularımızın sağlığına gözdağı oluşturmaması ve huzurunu kaçırmaması üzere kilolu bire bir şekilde çalışıyoruz. Bulunmaz komşularımıza metin, rahat ve mutlu tıpkı yaz diliyorum” dedi.

Share: