Son zaman haberi! Uzman Çavuş Ümit Kesti, şehit olmadan 1 saat ilk babasından helallik istemiş

IRAK’ın kuzeyinde Skorsky tipi helikopterin ilçe kırıma uğraması sonucu martir olan Piyon Uzatmalı Çavuş Ümit Kesti’nin (32) kazadan 1 saat evvel telefonla aradığı babası Yılmayan Kesti’den helallik aldığı ortaya çıktı.

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde Skorsky tipi helikopter, 4 Eylül’da tekmil faaliyeti sırasında maharet nedenlerle sert iniş yaparak, kaza kırıma uğradı. Helikopterde kâin 8 personelden 7’si kurtarılırken, Piyade Uzman Çavuş Beklenti Kesti martir oldu. Evli ve 1 yavru babası olan şehit Kesti, Ordu’nun Fatsa ilçesinde kılınan cenaze namazının peşi sıra Garnizon Şehitliği’nde toprağa verildi.

‘BANA ‘BABALIK HAKLARINI HELAL EDECEKSİN’ DEDİ’Piyon Uzatmalı Çavuş Ümit Kesti’nin babası Yılmayan Kesti, oğlunun martir olmadan 1 saat evvel kendisini arayarak, helallik istediğini söyledi. Gözyaşlarını tutmakta rehavet çeken ve taziyeleri akseptans eden Kesti, “Çocuğum beni o akşam 21.30 gibi aradı. Baba, ‘yarım saat sonradan helikoptere bineceğiz, malzemeleri yükledik. Senden bir ricam var ama üzülme’ dedi bana. Ben bile oğlum ‘hayırdır’ dedim. Bana ‘babalık haklarını helal edeceksin’ dedi. Hangi gitmek oğlum dedim, benim ağlatıyorsun dedim. Öyle şeyler müzakere üzülüyorum dedim. ‘Olsun, ego seni benzeri arayayım’ dedi. Ben dahi sana olan haklarım ferah bol helal olsun dedim. Ayaklarına taş değmesin dedim. Böyle beni üzüntüye koydu, oğlumun sesini duyunca ağladım. Devrisi sabah saat 09.00 gibi martir haberini aldık. O akşam elhak bilcümle arkadaşlarını aramış. Ego bunları sonraları öğrendim. Hala henüz üzüntüdeyim. Ati diye niteleyerek bekliyorum çocuğum ama gelmiyor. Tanrı adamı çağa acısıyla sınamasın. Bu haddinden fazla baskı. Vatanımız, milletimiz, devletimiz sağlıklı olsun.  Bu vatan bizim için, hepimiz üzere” dedi.’VATANIMIZ İÇİN UĞRAŞ EDECEĞİZ’

Vatan amacıyla savaşim edeceklerini tabir fail Yılmaz Kesti, “Şehitlerimizin Allah mekanını behişt etsin. Biz üstelik bire bir şehit babası yerine haddinden fazla üzülüyoruz. Vatanımız sağlıklı olsun. Dedelerimiz, vatanımızı engelsiz ayaklarla aldı. Biz bile bağımlı ki vatanımız amacıyla savaş edeceğiz. Cenabıhak onlardan razı olsun. Şahitlik şerbetini içti oğlum” diye konuştu.

Share: