Solhan Spor’da dört imza

Bakir sezon hazırlıklarına takımın başantrenörünü duyurarak başlayan Bingöl’ün voleybol temsilcisi Solhan Spor, iki beceri kol ve iki sporcu kalkışmak amacıyla dört transfer elan yaptı.

Türkiye Uçan Top Federasyonu (TVF) Alpaslan Endüstri 1. Ligi B Grubu takımlarından Solhan Spor, eskimemiş zaman hazırlıkları çerçevesinde dört imza attı. Para Aktarımı çalışmalarına acul benzeri giriş yaparak başlayan Solhan Spor, anlaştığı başantrenör Ünsal İsmail Kırıcı’nın ardından apotr çalıştırıcı Ömer Faruk Uzun, kondisyoner Nurullah Kurtaran, pasçı Baran Taşkıran ve itidalli oyuncu Emincan Büyükbaş ile anlaştığını duyurdu.

Yapılan dört para aktarımı ile ilgili Solhan Spor Kulübünden şu bilgiler paylaşıldı:

“Eski yıllarda alt gözyaşı kategorilerinde takımımız üzere uğraş fail ve Efeler Ligi’nde geçirdiğimiz iki sezonda takımızın koruyucu antrenörlüğünü eden Ömer Faruk Teferruatlı ile kullanılmamış sezonda bile yolumuza devam edeceğiz. Spor hayatına basit yaşlarda atletizm ile başlayan ve bu branşta çeşitli il ve bölge şampiyonlukları ile Türkiye dereceleri elde eden Nurullah Kurtaran, Malatya İnönü Üniversitesi Beden Terbiyesi ve Spor Öğretmenliği Lisans öğrenimini tamamladıktan sonradan 2019 yılından beri Solhan Dilektepe Ortaokulu’nda Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği yapıyor. Nurullah Kurtaran eskimemiş sezonda takımımızın kondisyoneri adına göreve başladı. Uçan Top kariyerine 2007 yılında Arkas ast yapısında başlayan burada geçirdiği sürenin ardından 2011 sezonunda Gümüşhane Torul Bilgisizlik Takımına para aktarımı olan 1992 tevellütlü pasör Baran Taşkıran, sırasıyla Bal Spor, Trabzonspor, Fındıklıspor, Alanya Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Uray Kağıtspor, Malatya Büyükşehir Belediyesi takımlarında eşkal giyerken, yeni mevsim amacıyla Solhan Spor’umuz ile anlaşmıştır. Eskişehir DSİ Bentspor’birlikte voleybol kariyerine başlayan 1995 tevellütlü Emincan Kocabaş, Zonguldak Ereğli TED Kolejliler, TVF Spor Lisesi, Galatasaray, Düzce Belediyespor, Alanya Belediyespor ve Melikgazi Belediyespor takımlarında minval giyerken, Cizre Belediyespor ve Şanlıurfa Belediyespor takımlarında play-off karşılaşmalarında mücadele etti. Yıldız Milli Topluluk ve A Milli Topluluk’de de kalıp terleten, 2.03 boyundaki ılımlı aktör, bakir zaman için Solhan Spor’umuz ile anlaşmıştır.” – BİNGÖL

Share: