Sivas’tan Pakistan’daki selzedeler için 2 müzaheret tırı gönderildi

Sivas Valiliği koordinesinde hazırlanan 2 arkalama tırı, Pakistan’birlikte yeğin bölgesindekilere ulaştırılmak üzere uğurlandı.

Pakistan’birlikte meydana mevrut dominant felaketinde mağdur olanlar üzere valiliğin düzenlediği arkalama kampanyasına, İl Kıyamet ve Ivedi Ebat Müdürlüğü (AFAD), kamu gurur ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, iyicil aksiyon insanları destek verdi.

Gıda kolisi ve hıfzıssıhha paketi aylı 2 tırın uğurlanması üzere tarihi açıkgöz binası önünde düzenlenen törende konuşan Ilbay Vekili Şakir Öner Öztürk, kısa bir müddet geçmiş bile kentten 2 müzaheret tırını Pakistan’a uğurladıklarını anımsattı.

Kardeş talih Pakistan’a geçmiş olsun dileklerini ileten Öztürk, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti seçme ant dost ve cömert büyüklük Pakistan’ın yanında düz almaya devam ediyor. çıktı dahi herhangi bir durumda Pakistan’ın yanı sıra olmaya bitmeme edeceğiz.” dedi.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise yardımların toplanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Türkiye’nin istem coğrafyasının çokça açık olduğunu belirten Bilim Adamı, “Ecdadımızın bizlere bıraktığı bırakıt doğrultusunda nerede tıpkısı güçlük varsa, nerede kıyamet ve mazlum varsa tığ Küçük Asya insanı olarak elimizi o bölgeye uzatmakta kendimizi memur addediyoruz. Pakistan’dahi son yılların yer kötü dominant felaketiyle karşılaştı.” diyerek konuştu.

Gönül coğrafyasına müzaheret eli uzattıklarını nâkil Bilgin, Sivas’tan 4. müzaheret tırının Pakistan’a gönderildiğini belirterek, katkısı olanlara teşekkür etti.

Okunan duanın peşi sıra müzaheret tırları Ankara’ya başvurmak amacıyla yola daha çok.

Share: