Sivas’ta meslek önlerindeki geçici geçidi çizgileri yenilendi

Sivas Belediyesi meslek çevrelerinde silinen yolcu geçitleri, deforme olan kasisler ve trafik işaretlerini yeniledi.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, Ilbay Yardımcısı Şakir Öner Öztürk, Belediye Başkanı Hilmi Bilimci ve Milli Yetişek Müdürü Ergüven Arslan, Çetin Sahih İlk ve Ortaokulu’nu görüşme ederek mektepli ve öğretmenlerle ayrımsız araya geldi.

Öztürk, Âlim ve Arslan ile öğrenciler daha bilahare yenilenen yaya geçitlerini inceleyerek görevlilerden bilgelik aldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Öztürk, eskimemiş eğitim öğretim yılının kıvrak olmasını diledi.

Yaz döneminde il genelinde 626 okulun bakım ve onarımının tamamlandığını tamlayan Öztürk, “Bu anlamda 116 bine andıran öğrencimizin daha dolgunca elan metin benzeri ortamda eğitim bilimi ve öğretim hayatına devam edebilmeleri amacıyla çalışmalarımızı yaptık.” ifadelerini kullandı.

Okul önlerinde gidiş geliş sıkışıklığını köstek olmak ve gelgeç güvenliğini ulaşmak hesabına icraat yapıldığını aktaran Öztürk, Belediye Başkanı Hilmi Âlim ve ekibine teşekkürname etti.

Belediye Başkanı Hilmi Âlim ise kurgu ve eğreti trafiğinin daha zinde işlemesi, oluşabilecek kazaların önüne geçilmesiyle amacıyla yer genelinde öğün ve eğreti çizgilerinin yenilenmesi amacıyla icraat yaptıklarını belirtti.

Gidiş Geliş ve yayalar açısından balaban önem genişlik fail meslek önleri yolcu geçitlerini elan görünür hale getirdiklerini vurgulayan Bilgin, şunları kaydetti:

“Gine okul huruç noktalarında kâin kasislerimizin dahi bakımını yaptık. Gidiş Geliş levhaları konusunda Itimat Müdürlüğümüz ve valiliğimizle ortak fiilen onları de yeniledik. Bu noktada sürücülerimizden özel ricamız olacak. Öğrencilerimizin can güvenliği noktasında elan duyar olmalarını, okul bölgelerinde ivinti yapmamalarını istirham ediyoruz. İlimizdeki eğitimin kalitesini artırabilmek namına üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Ancak bu tıpkısı ve bu arada olunca elan anlamlı oluyor. Yıpranmamış terbiye-öğretim sezonun hayırlara açkı olmasını temenni ediyor, öğrencilerimize derslerinde başarılar diliyorum.”Share: