Sivas Valisi Şimşek’ten gazeteciler ile polisler beyninde çıkan arbedeyle ilişik izah Açıklaması

Sivas Valisi Yılmaz Parıltı, kentte görev özne basın mensupları ile polisler ortada yaşanan ağız dalaşı ve arbedenin ardından olayla ilgilendiren adli ve yönetimsel anket başlatıldığını bildirdi.

Konuyla ilgili yazılı açıklama eden Şimşek, Bahtiyarbostan Mahallesi Çarşıbaşı Caddesi’nde bir apartmanın çatısında çıkan yangını görüntülemek isteyen matbuat mensuplarıyla bölgede vazifeli güven ekipleri ortada sâdır tartışmanın büyüyerek arbedeye dönüştüğünü belirtti.

Balkır, açıklamasında şunları kaydetti:

“Bahtiyarbostan Mahallesi, Çarşıbaşı Caddesi No: 30 basit adreste kâin apartmanın çatısında hararet olduğu ihbarı üstüne görüngü hesabına geçen İl Inanma Müdürlüğümüze tutkun ekipler, coşkunluk mahallinde lazım düzenlilik tedbirleri almaya ve alandan kalabalığı uzaklaştırmaya çalışırken fenomen yerinden görüntü almaya müteharrik matbuat mensupları ortada istenmeyen bazen yavuklu tartışmalar yaşanmış ve akabinde ise sözlü tartışmanın büyümesi neticesinde arbede meydana gelmiştir. Laf ile ait mukteza adli sormaca işlemleri Cumhuriyet Başsavcılığımızca adı sabık Itimat Müdürlüğü görevlileriyle ilişik gereken yönetsel sormaca ise Valiliğimizce başlatılmıştır.”

Share: