Seyahatsever Projesiyle Gümüşhane’yi gezdiler

Gençlik ve Spor Bakanlığı aracılığıyla hayata geçirilen ve 18-30 gözyaşı arası gençlerin KYK yurtlarında ücretsiz konaklamasını içeren Seyahatsever Projesiyle gençler Gümüşhane’yi keşfediyor.

15 Temmuz’da başlayan ve 1 Eylül’e büyüklüğünde bitmeme edecek projede öğrenci şartı aranmaksızın 18-30 gözyaşı arası çoluk çocuk bakanlığa merbut KYK yurtlarında ücretsiz yerine barınabiliyor.

Proje kapsamında Sivas’tan Gümüşhane’ye mevrut ve buradaki Halit Zarbun Eş Öğrenci Yurdunda küsurat çoluk çocuk 3 dönüş boyunca site merkezi, Kara Mağarası, Torul Kalesi Kadeh Tutum Terasını gezdi.

Yaz tatilini gezi ederek gitmek talip gençlerden Yusuf Mertcan Altınok Cahillik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu’na teşekkürname ederek “Seyahatsever projesiyle Gümüşhane’deki yurtlarca ücretsiz yerine konaklıyoruz. Cahillik ve Spor Bakanlığıyla Cumhurbaşkanımıza teşekkürname ediyoruz bize bu imkanları sağladığı için” dedi.

Bir başka dinç Zeynel Köçen ise “Projeyle Gümüşhane’yi tanımaya, görmeye, tarihi ve turistik yerlerini görmeye geldik. Yurtta kalıyoruz ücretsiz benzeri şekilde. Bu sayede Gümüşhane’yi tanıma fırsatı yakaladık. Kişmiri Mağarası ve Cam Durum Terasına bayıldık. Bu imkanı bize sağladıkları amacıyla Bakanlığımıza ve Cumhurbaşkanımıza teşekkürname ediyoruz. Hep gençlerin bu imkandan faydalanmasını diliyoruz” diye niteleyerek konuştu. – GÜMÜŞHANE

Share: