Seyahatsever Projesiyle Gümüşhane’yi gezdiler

Bilgisizlik ve Spor Bakanlığı aracılığıyla hayata geçirilen ve 18-30 gözyaşı arası gençlerin KYK yurtlarında ücretsiz konaklamasını içeren Seyahatsever Projesiyle çoluk çocuk Gümüşhane’yi keşfediyor.

15 Temmuz’da başlayan ve 1 Eylül’e büyüklüğünde bitmeme edecek projede mektepli şartı aranmaksızın 18-30 gözyaşı arası çoluk çocuk bakanlığa sınırlanmış KYK yurtlarında ücretsiz kendisine barınabiliyor.

Proje kapsamında Sivas’tan Gümüşhane’ye gelen ve buradaki Halit Zarbun Erkek Mektepli Yurdunda kalan gençler 3 dönme süresince kent merkezi, Karaca Mağarası, Torul Kalesi Içki Gidiş Terasını gezdi.

Yaz tatilini yolculuk ederek değerlendirmek talip gençlerden Yusuf Mertcan Altınok Cahillik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkürname ederek “Seyahatsever projesiyle Gümüşhane’deki yurtlarca ücretsiz olarak konaklıyoruz. Toyluk ve Spor Bakanlığıyla Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz bize bu imkanları sağladığı için” dedi.

Bir değişik dinç Zeynel Köçen ise “Projeyle Gümüşhane’yi tanımaya, görmeye, tarihi ve turistik yerlerini görmeye geldik. Yurtta kalıyoruz ücretsiz bire bir şekilde. Bu sayede Gümüşhane’yi aşinalık fırsatı yakaladık. Yağız Mağarası ve Kadeh Tutum Terasına bayıldık. Bu imkanı bize sağladıkları üzere Bakanlığımıza ve Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. Bütün gençlerin bu imkandan faydalanmasını diliyoruz” diyerek konuştu. – GÜMÜŞHANEShare: