Sevgili Ocakları Umumi Başkanı Yıldırım’dan Başbuğ Pekmezci’ye mülakat

Dava Ocakları Umumi Başkanı Ahmet Alp Sebep, Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci’yi makamında musahabe etti.

Belediye Başbuğ Yardımcısı Ülker Türkmenli ve Belediye sedir üyeleriyle gelişigüzel Sorun Ocakları Umumi Başkanı Saika ve beraberindeki heyeti karşılayan Başbuğ Pekmezci, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Umumi Başbuğ Saika ve beraberindekilere Bayburt ile ilgili bilgiler veren Komutan Pekmezci, Türk Dünyası’nın eş atası Dede Korkut’un mezarının Bayburt’ta olduğunu, Dede Korkut hesabına uluslararası boyutta 1995 yılından bu yana ekin ve danışma şölenlerinin tertip edildiğini söyledi.

Bayburt’un Türk Dünyası’nda heybetli bire bir yeri olduğunu kaydeden Başbuğ Pekmezci, “Bayburt, zaman ve hars şehridir. Şehrimizde yaşanmış ayrımsız tarihi ve Ağababa Korkut’u gelecek kuşaklara alıntı yerine bir gayretin içerisindeyiz. Dede Korkut ve hikayelerinde geçen Bey Böyrek’in kabri Bayburt’ta. Türk Dünyası’nın eş atası Dede Korkut adına uluslararası boyutta düzenlediğimiz hars ve musahabe şölenleri vesilesiyle Türk Dünyası’nı şehrimizde buluşturmaya çaba ediyoruz” dedi.

Sevgili Ocakları Umumi Başkanı Ahmet Alp Yıldırım ise Bayburt’ta olmaktan büyük bahtiyarlık duyduğunu dile getirerek misafirperverliğinden ötürü Başbuğ Pekmezci’ye teşekkür etti.

Geçtiğimiz günlerde Bayburt Belediyesi vasıtasıyla birleştirme edilen Bayburt Ata Korkut 26. Uluslararası Hars ve Nutuk Şölenlerine Komutan Pekmezci yoluyla davet edildiğini, programının yoğunluğundan hava katılamadığını bildiren Umumi Komutan Yıldırım, Ağababa Korkut Şölenlerini alarga takip ettiğini ve kalbinin Bayburt’ta olduğunu söyledi.

Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Sav Ocakları Umumi Başkanı Ahmet Alp Yıldırım’a görüşme anısına Dede Korkut Biblosu, Aydıntepe Duygulanım Halı ve çeşitli hediyeler verdi.

Ziyarette, Sorun Ocakları Umumi Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’a Aydıntepe Belediye Reisi Haşim Şentürk, Milliyetçi Debi Partisi MYK Üyesi İdris Ziyalı, MHP Bayburt İl Başkanı Bekir Etçi, MHP Bayburt Merkez İlçe Başkanı Muharrem Baykal, Sav Ocakları Bayburt İl Başkanı Yunus Emre Varlıklı, Kamu-Sen Bayburt İl Temsilcisi Ahmet Etkili, Ülkü Ocakları Genel Başbuğ Yardımcıları Bahir Güzelay ile Zekai Pınarbaşı, Sorun Ocakları Trabzon İl Başkanı Ertuğrul Alem, Erzurum İl Başkanı Abdulkadir Gökcan, Rize diyar Başkanı Vabeste Kandemir, Cıvıl Cıvıl İl Başkanı Doğan Koca Duran, Giresun İl Başkanı Özcan Erkan, Gümüşhane İl Başkanı Serkan Kahraman ve Bayburt Sorun Ocakları Umumi Heyet Üyeleri haremlik etti. – BAYBURT

Share: