Serencam zaman haberleri… Aksaray’da çocuk polisleri okullarda

Aksaray’da İl Güvenlik Müdürlüğü yoluyla geliştirilen “Tehlikesiz Meslek” projesi çerçevesinde Bala Şubesi ekipleri cümle okullarda görev alarak güvenlik ve huzuru sağlıyor.

Aksaray’da 2022-2023 terbiye-talim yılının başlamasıyla alay malay “Sakıncasız Meslek” projesi geliştiren İl Emniyet Müdürlüğü, proje çerçevesinde okullara bala şubesi ekipleri ilkin atılmak amacıyla mecmu 145 personel görevlendirdi. Çocuk ve gençlerin henüz tehlikesiz ve erinçli bire bir ortamda terbiye-tedrisat görmelerini nail olmak için okullar ile çevresinde alınacak asayiş tedbirlerinde mülk merkezinde 83, ilçelerde 57 sakıncasız yetişek koordinasyon görevlisi, toprak merkezinde 5 okul manşet görevlisi kalkmak amacıyla mecmu 145 personel görevlendirildi. Okulda meydana gelebilecek seçkin sorunda eksiksiz meslek müdürlerinin ve Yavru Büro Müdürlüğü görevlilerinin dahil olduğu Tehlikesiz Ekol Whatsapp grubu kurulurken, icraat çerçevesinde yer merkezinde 46 meslek mesul rütbeli personel eliyle ziyaret edildi.

İl Güven Müdürlüğünden yapılan bağlanmış açıklamada, “Çocuk ve gençlerimizin daha tehlikesiz ve rahat bire bir ortamda terbiye-tedris görmelerini temin etmek üzere çalışmalarımız kararlılıkla devam edecektir” denildi. – AKSARAY

Share: