Serencam dakika haberi… ÖZ KENARINDAKİ SAZLIK VE AĞAÇLIKTA ÇIKAN YANGIN, 3 SAATTE SÖNDÜRÜLDÜ

ANTALYA’nın Set ilçesinde Eşen Çayı kenarında çökek ve ağaçlıkta başlayan ateş, ekiplerin 3 saatlik çalışmasıyla söndürüldü. Yangında 1 hektar düzlük kötülük gördü.

Antalya ile Muğla arasından geçerek denize dökülen Eşen Çayı’nın Grup’a sınırlı Düz Mahallesi kıyısında, bataklık, okaliptüs ve Kıbrıs salkım ağacı ağaçlarının bulunduğu bölgede geri saat 19.00 sıralarında coşkunluk daha çok. Coşkunluk, rüzgarın da etkisi ile büyüdü. Hararet bölgesine Set Orman İşletme Müdürlüğü’ne tutkun arazözler ile Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri gönderme edildi. Artan rüzgarın etkisiyle yayılan yangına havadan engelleme edilemezken, 7 arazöz, 3 akarsu tankeri, 3 itfaiye, Grup Belediyesi’ne tutkun gelişim makinesi söndürme çalışmalarına katıldı. Coşkunluk ekiplerin çalışması sonucu 3 saatte kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangında 1 hektar alanın beis gördüğü belirlendi.

BÖLGEDE RÜZGAR RİSKİ

Antalya’nın Kaş ilçesinde, Eşen Çayı kenarında çökek ve ağaçlıkta başlayan ve ekiplerin 3 saatlik çalışmasıyla söndürülen hararet bölgesinde soğutma çalışmalarının sürdüğü belirtildi. Ağaçların küle döndüğü bölgeden hala dumanlar yükselirken, rüzgarın baştan etkisini göstermesi, gine iştial riskini ortaya çıkardı. Soğutma çalışmalarını yürüten ekiplerin bölgedeki bekleyişi sürüyor.

Yangının huruç nedeni araştırılıyor.Share: