SELIM Tümen Çankırı Mebus Çivitcioğlu, kentte yapılan yatırımları anlattı

DÜRÜST Parti Çankırı Milletvekili Esen Çivitcioğlu, son 14 ayda kentte yapılan yatırımlar karşı hikmet verdi.

Kentteki bir otelde planlı matbuat toplantısında mütekellim Çivitcioğlu, 24 Haziran 2018 umumi seçimlerinden 2021 Haziran’ına kadar yapılan yatırımları henüz evvel düzenledikleri toplantıda duyurduklarını söyledi.

Şimdi da son 14 ayda yapılan icraat hakkında hikmet vereceğini tamlayan Çivitcioğlu, “Çankırı’mızı kaza, yer ve köyleriyle gelişigüzel elan domuzuna, elan yaşanılabilir yapmak, bir zamanda büyükşehirlere olan göçü bilakis çevirebilmek yerine azim ve gayretle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu icraat neticesinde Çankırı’ya serencam aynı yılda 2 bilyon 62 milyon 936 bin 16 lira envestisman yapılmıştır.” dedi.

İl merkezi, kaymakamlık ve köylere yapılan ve yapılacak olan yatırımlar karşı vukuf veren Çivitcioğlu, şöyle konuştu:

“Şehrimiz amacıyla ortaya koyduğumuz hedefleri temin noktasında Cumhurbaşkanımız liderliğinde sizlerden aldığımız vekaletle yatırım ve hizmetlerle dolu dördüncü yılı tamamlamış bulunuyoruz. Yapmış olduğumuz icraat kapsamında Çankırı’mızın 12 kaymakamlık, 4 belde, 370 köyümüzün tamamını musahabe ederek köy halkı ve akbaba heyetinden sav ve sıkıntıları dinleyerek durumunda incelemelerde bulunarak analizör üretmeye devam ediyoruz. Yönetime göz açımız kendisine merkezi yönetimden henüz ziyade durumunda yönetimle halkın süresince düz çalışmaları yaparak tayin yapılan sıkıntıları ivedilikle çözüme kavuşturuyoruz. Biz şehrimize hangi büyüklüğünde sahip çıkarsak ülkemizin geleceğine birlikte o basamak nazik katkı yaptığımızı biliyor, milletin meclisinde katakulli ettiğimiz hemşehrilerimize hizmetlerin genişlik güzelini sunmak amacıyla çaba ediyoruz.”

Share: