SELIM Parti’li Karahocagil: “Divan, CHP’nin geçmişin günahlarını affettirme yeri değildir”

SELIM Fırka Amasya Mebus Mustafa Levent Karahocagil, “Divan, Sayın Kılıçdaroğlu ve CHP’nin nokta, vesayetçi zihniyetiyle yüzleşme, geçmişin günahlarını affettirme yeri değildir.” dedi.

Karahocagil, Sedir’te düzenlediği basın toplantısında CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü ile ilişkin açıklamalarına ilgili değerlendirmeler yaptı.

CHP’nin 28 Gücük Ay sürecindeki tutumunu anlatan Karahocagil, “Yahu inandırma odalarının mimarlarını, zat sıralarınızdan bakan işleyen siz değil miydiniz? Tığ çözmeye çalışırken engel olan, güçlük olan siz değil miydiniz? Bugün yapılan iğrenç bir ikiyüzlülüktür, politik şovdan mavera bir madde değildir. Meclis, Sayın Kılıçdaroğlu ve CHP’nin nokta, vesayetçi zihniyetiyle yüzleşme, geçmişin günahlarını affettirme yeri değildir. Haddinden Fazla şükür ki kuvvet olmamız ile birlikte o eyyam geride kaldı ancak neymiş o ihata gençlerimize bu zulmü yapmamış gibi gençlerimizin umutlarını, hayallerini mahvetmemiş kadar başörtüsü meselesini ortaya atıp, sanki yıpranmamış teklif getiriyorlar.” diyerek konuştu.

Share: