SELIM Parti Umumi Başbuğ Yardımcısı Sarıeroğlu, gazilerle bir araya geldi Açıklaması

SELIM Öğür Genel Başbuğ Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, “Bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz kül kahramanlarımıza ve bizlere bıraktıkları bu nazik emanete değme ahit cemaat çıkacağız.” ifadesini kullandı.

DOĞRU Parti’den yapılan açıklamaya bakarak, Genel Başbuğ Yardımcısı Sarıeroğlu, AK Tümen Ankara İl Başkanlığı’nın, Ulucanlar Mahpushane Müzesinde düzenlediği 19 Eylül Gaziler Günü programında gaziler ve aileleriyle aynı araya geldi.

Sarıeroğlu, burada yaptığı konuşmada, Türk milletinin, ruhu cesaretle, vatan aşkıyla yoğrulmuş tıpkı kavim olduğunu belirterek, hangi zaman vatan tehlikeye düşse, milletin değerlerine çepel yabancılar uzansa bilcümle birlikte bile savaş ettiklerini kaydetti.

Milletin, Rum topraklarının vatan kılınmasında asırlardır sergilediği alımlı duruşu, 15 Temmuz gecesi bire bir kere elan eksiksiz dünyaya gösterdiğini vurgulayan Sarıeroğlu, şöyle bitmeme etti:

“Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla milyonlar meydanlara döküldü. Hangi olacak diye niteleyerek doğaç, yemeden içmeden ‘vatan’ diye, takkadak ‘budun’ diye haykırdı. Şehitlerimizin ve gazilerimizin yaptıkları fedakarlık karşısında tığ üstelik üzerimize sakıt gelişigüzel nev görevi ve sorumluluğu namına getirmeye himmet ettik. Bağımsızlığımızı medyun olduğumuz yekpare kahramanlarımıza ve bizlere bıraktıkları bu balaban emanete rastgele zaman cemaat çıkacağız.”

Şehit yakınlarına ve gazilere verilecek hizmetleri genişlik ferah şekilde yürütebilmek amacıyla gereken birimleri kurduklarını anlatan Sarıeroğlu, bugüne kadar olduğu üzere imdi üstelik gazilerin ve şehit yakınlarının birlikte olmaya bitmeme edeceklerini kaydetti.

Jülide Sarıeroğlu, değme ülke ve gelişigüzel milletin, zaman boyunca özlük kaderleri doğrultusunda önemli dönüm noktalarından geçtiğini kaydetti. Sarıeroğlu, “Biz tarihimizden aldığımız ilhamla ve Allah’ın da izniyle hep çabaladık, bilcümle uğraş ettik, hep ilerledik ve şükürler olsun kim hep birlikte aydınlığa eriştik. Bizi karanlığa çekmeye çalışanlara katiyen okazyon vermedik. İnanıyor ve güveniyoruz ki yarınlarımız bugünlerimizden bile vazıh olacak.” ifadelerini kullandı.

Programda, SELIM Parti Hatay Milletvekili ve YANLIŞSIZ Fırka Şehit Aileleri ve Gaziler Koordinasyon Birimi Başkanı Hacı Söz Türkoğlu, DOĞRU Öğür İl Başkanı Kağan Eğlek Özcan, Altındağ Belediye Reisi Asım Balcı de yer aldı.

DOĞRU Tümen Genel Başbuğ Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Gaziler Günü dolayısıyla, Türkiye Savaş Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği’ni, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı’nı, Türkiye Savaşçı Gaziler Derneği’ni ve Kore Gazisi Ahmet Karaçoban’ı da ülfet etti.

Share: