SELIM Parti “Demincek birlik vakti”

DÜRÜST Fırka Eskişehir İl Başkanlığı, hareket felaketi yaşandığı günden bu yana yapılan faaliyetlerle ilgili tıpkı bilgilendirme yaptı.

Yapılan açıklamada, Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen ve mutluluk namına yoğun üzüntü duyulan zelzele felaketi sonrası, yaraları kazanmak hesabına SELIM Parti Eskişehir Teşkilatı, ilçe teşkilatlarımız ve belediyelerimiz ile birlikte müzaheret çalışmalarının aralıksız sürdürüldüğü belirtildi. Açıklamada, “11 ilimizi etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki iri depremin ardından İl Başkanımız Zihni Deli Dolu ve teşkilat mensuplarımız, Malatya ilini müzakere ettiler. Gerçekleştirilen ziyarette vatandaşlarımızın kâm ve önerileri radde edilerek, ilkin AFAD olmak için vacip mercilere iletildi. Malatya ziyareti sonrası İl Başkanımız Zihni Çalışkan, Eskişehir Milletvekilimiz Prof. Dr. Nabi Cebbar ile alay malay şehrimizde mihman ettiğimiz depremzede vatandaşlarımız için yapılan icraat karşı bilgelik aldı. bu meyanda; 24 saat esasına bakarak çalışmaların bitmeme ettiği Valilik Kriz Hile ve Koordinasyon Merkezi, DSİ 3. Toprak Müdürlüğü Eş Güdüm Merkezi, Eskişehir Site Hastanesi ve Yunus Emre Kerem Hastanesi’nde otama gören depremzede vatandaşlarımız, Eskişehir Öğretmenevi ve Doğan Arslan Koca KYK Yurdu’nda konuk edilen depremzede vatandaşlarımız mülakat edildi.” denildi.

Yer Sarsıntısı bölgesine yönelik arkalama çalışmalara ve gerçekleştirilen ziyaretlere dayalı açıklamada bulunan İl Başkanı Zihni Etkin, “Yaşanan asrın felaketinde ulus yerine yüreğimiz yandı. Yaşanan acıların tarifi bulunmayan. Felaketin evvel gününden bu yana milletimizin baştan sona olduğu kabilinden kenetlenmesi ve kilometrelerce müzaheret kuyrukları oluşturmasının dünyada başka benzeri örneği yok. Allah’ın izniyle bu pek günleri bütün birlikte aşacağız. Balaban yıkım yaşanan şehirlerimizdeki depremin izlerini silmek üzere devletimiz gelişigüzel ahit olduğu kadar milletinin yanında olmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Allah’ın izniyle bu zorluğu bile bütün alay malay aşacağız. Yaraları gelişigüzel buyurmak namına, elimizden mevrut bilcümle hal yollarını kullanıyoruz. Bölgenin ihtiyaçları istikametinde teşkilatımızın ve belediyelerimizin yardım çalışmalarına yan veriyor, valiliğimizin yürüttüğü koordinasyon çalışmalarına yardım sağlıyoruz. Ayrıca, şehrimizde mihman ettiğimiz depremzede kardeşlerimizin tahaffuz ve ana ihtiyaçlarıyla ilişik yekpare taleplerini valiliğimiz ve ait kurumlarımızla simultane çözüme kavuşturuyoruz. Sıra polemik değil; bire bir olma, iri olma, kıpırdak olma vakti. Bu kip süreçte taş üstüne taş koyan herkesten Tanrı razı olsun” dedi.

Öte yandan, bugüne kadar DOĞRU Fırka Eskişehir İl Teşkilatı, kaza teşkilatları ve belediyeler olarak zelzele bölgesine yapılan yardımların ise, 48 adet arkalama tırı, 88 vazifeli personel, bin 50 koli besin, 150 koli çağa maması, 2 bin 400 sayı battaniye, 250 koli hijyen paketi, 4 tır akarsu, bin 80 nüsha elektrikli ısıtıcı soba, 53 bin skor savsaklamak, 320 adet yatak, 500 adet yastık, 100 adet halı, 14 bin metre kefen bezi, 500 çul kolisi, 9 taşımalık, 11 skor gelişim makinesi, 19 skor binek vasıta ve 3 nüsha hareketli aş damı olduğu belirtildi – ESKİŞEHİR

Share: