Şehit Bilirkişi Onbaşı Karaçam, memleketi Çorum’da akıbet yolculuğuna uğurlandı

Irak’ın kuzeyindeki El-Kilit Operasyonu bölgesinde teröristlerce yapılan taciz atışı sonucu şehit olan Eksper Onbaşı Muhammed Karaçam’ın (27) cenazesi, memleketi Çorum’de toprağa verildi.

Şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, Hakkari’den askeri uçakla Amasya Merzifon Havalimanı’na, buradan da kara marifetiyle Çorum’a getirilerek, Eti Üniversitesi Erol Olçok Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi morguna konuldu.

Buradan, helallik kırılmak amacıyla Buharaevler Mahallesi’ndeki evine götürülen şehidin cenazesi, elan sonra merasim üzere Akşemseddin Camisi’ne getirildi.

Vali Mustafa Dikici, şehit babası Bedri Karaçam, şehit annesi Aysel Karaçam ile kardeşleri Satı Tamam, Elvan Karaçam ve Sibel Sırçalı’ya taziyet dileklerini iletti.

İkindi namazına müteakip cenaze namazının kılınmasının arkası sıra İl Müftüsü Muharrem Biçer yoluyla yakarış edildi.

Şehit Muhammed Karaçam’ın cenazesi, askerlerin omzunda topçu arabasına konularak, kafile eşliğinde götürüldüğü Çorum Şehitliği’ne defnedildi.

Cenaze törenine, şehidin ailesi ve yakınlarının beraberinde Çorum Valisi Fellah, Milli Defans Nazır Yardımcısı Muhsin Dere, Merzifon 5. Temel Jet Üssü Komutanı Albeni Uçman Tuğgeneral Mete Kuş, Kırıkkale Cephane Antrepo Komutanı Tuğgeneral Mehmet Mehabetli Durmuş, Çorum Şehremini Halil İbrahim Aşgın ile vatandaşlar katıldı.



Share: