Sedir Üyeleri ve İlçe Belediye Başkanlarından Tunç Soyer’e Destek Ziyareti.

Olgun: ABDULLAH ÇELEBİ – Azrail: KERİM GARAZ

İzmir Büyükşehir Uray Meclisi CHP Grubu üyeleri ve kaza uray başkanları, son dönemdeki söylemlerinin peşi sıra İçişleri Bakanlığı aracılığıyla için anket izni sunulan Büyükşehir Şehremini Tunç Soyer’i makamında ülfet ederek “Yanındayız” mesajı verdi. Başbuğ Soyer ise “Melese hangi yalnız Tunç Soyer’dir ne birlikte ayrımsız ötekisi. Mesele İzmir’dir. İzmir’in entrika ettiği münevver gelecek umududur. Zımnında saldırılan İzmir’in görgülü gelecek umududur. Katiyen vurdumduymaz atmayacağız” diye niteleyerek konuştu.

İzmir’in kurtuluşunun 100. yılı kutlamalarında Diskur ve Atatürk’e atıfla yaptığı konuşmanın arkası sıra iktidarın hedefi haline gelen ve hakkında İçişleri Bakanlığı marifetiyle 3 ayrı sormaca izni verilen Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e destek geldi. İzmir Büyükşehir Belediyesi CHP Grubu meclis üyeleri ve kaza şehremaneti başkanları, İzmir Büyükşehir Belediyesi Milli Irade Binası’nda Bronz Soyer’i bugün görüşme ederek “Yanındayız” mesajı verdi.

“BU YOLDAN DÖNMEYECEĞİZ”

İzmir Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Başkanvekili Garaz Kültürlü, ziyarette şu açıklamayı yaptı:

“CHP İzmir Büyükşehir Belediyesi divan gurubu kendisine meclis üyelerimiz ve uray başkanlarımızla birlikte sayın başkanımız Tunç Soyer’i görüşme üzere buradayız. Maatteessüf ülkemiz yumruk zamanlardan geçiyor. Hem ekonomik kendisine hem demokratlık anlamında hem birlikte hukukun üstünlüğü anlamında. Siyasal nüfuz hukuku ayrımsız komütatör kendisine, öz otoriteli yönetimini topluma dayatmakta benzeri şalter adına istimal eğilimini artırarak sürdürüyor. Mahkeme Kararı, ayrımsız partinin genel başkanının söylemi ile harekete sabık, çapraz gördüklerini sindirmeye, yandaş gördüklerini yüceltmeye çalışan ayrımsız aygıt haline getirilmeye çalışılıyor. CHP, 99 almanak yaşamı boyunca tamamıyla hakkı hukuku, ülkenin özgürlüğünü ve bağımsızlığını savundu. Zaman de bunu savunmaya devam ediyor. Milli irade diye yola çıkanları, milletin iradesi kendi lehlerine kırıtma etmediğinde hangi durumda olduklarını, dertlerinin milli egemenlik ve el erki olmadığını bir nöbet henüz gördük. İzmir halkının belediye başkanına, sayın Tunç Soyer’e gösterdiği haz saray iktidarını erinçsiz edince sayın Soyer karşı hakir, hukuken karşılığı sıfır gıcırı bükme, sonunda üstelik hukuken hiçbir sonuç alınmayacağı bedihi anlaşılan olan soruşturmaları devreye soktular. Cumhuriyet Ahali Partisi’nin tek ferdi, Umumi Başkan’ından arz yıpranmamış üyesine büyüklüğünde hiçbir ferdi bu gravite karşısında susmayacaktır. Aynı adım geriye atmayacaktır, ayrımsız bayram nakıs söylemeyecektir. Halkın demokrasisine, hukukuna, özgürlüğüne erbap geçmek için var gücümüzle çalışacağız. Herkesi yanımızda istiyoruz. Bir hayat bile olsak, aynı milyon kişi dahi yüz milyon can dahi olsak bu yoldan dönmeyeceğiz. Zira bu kez bize Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün çizdiği yoldur. Yolu yolumuzdur. Sayın başkanın bütünüyle davranışlarının, icraatlarının destekçisi, onun defa arkadaşı olduğumuzu tıpkısı kat daha vurgulamak isteriz. Kendisi bizim başkanımızdır. Gelgel kaynağımızdır ve İzmir’in seçtiği uray başkanıdır.”

SOYER: “KATIYEN VAZGEÇMEYECEĞİZ”

Komutan Bronz Soyer dahi ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi:

“Bugün burada kâin uray başkanlarımıza, divan üyelerimize çok teşekkürname ediyorum. İki hafta ilk Ordu’daydık. Esbak Brüksel’deydik. Hem Ordu’da hem Brüksel’da hem birlikte daha görmediğimiz nice yerlerde İzmir’e alışılmadık bir sempati, olağanüstü aynı teveccüh olduğunu söylemeliyim. Bizler bu makamlarda oturan insanlar olarak, belediye başkanları ve divan üyeleri adına hepimiz o entelektüel geleceğin temsilcileriyiz. O teveccühün sebebi de, sempatinin sebebi birlikte o. Melese hangi yemeden içmeden Tunç Soyer’dir ne bile benzeri gayr. Mesele İzmir’dir. İzmir’in temaşa ettiği entelektüel ati umududur. Dolayısıyla saldırılan İzmir’in münevver gelecek umududur. Katiyen kafasız atmayacağız. Değme seferinde aramızdaki bağın güçlendiğini sarmak, bağlılığımızın arttığını başlamak tahammülfersa moral ve güdeleme kaynağı oluyor. Çok elan nazik tıpkı aşkla ve heyecanla çalışmaya bitmeme edeceğiz. Asla vazgeçmeyeceğiz. İzmir, Türkiye’nin vazıh geleceğinin lokomotifi olmaya devam edecek. Bu onuru aylamak birlikte bize talih olduğu amacıyla sonuç mertebe mutluyuz, gururluyuz. şehremini, meclis üyesi arkadaşlarıma çokça teşekkürname ediyorum. Alışılmadık aynı iklim yarattılar İzmir’üstelik. Hepsine minnettarım. Ati için herkesin umutlanması adına çokça etken var. Onlardan aynı tanesi bile İzmir Büyükşehir Belediyesi meclisidir. “

Görüntü Dökümü

İzmir Büyükşehir Şehremini Tunç Soyer’in konuşması

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Maksat Ziyalı’ın konuşması

Ziyaretten teferruat görüntüler

Share: