Seçkin 10 kişiden 7’si tüvana yemiş ve sebzelerin pazarlarda olduğunu düşünüyor

Veriş tezgahlarından online ısmarlama verilmesini sağlayıcı müteharrik aplikasyon Pazardan, 2022 Kullanıcı Davranış Araştırması’nı yayımladı. Araştırmaya göre, gelişigüzel 10 kişiden 7’si yeryüzü zihayat sonuç ve sebzelerin yön pazarlarında bulunduğunu düşünürken, yüzdelik 71’i ise yalnızca amade besin ürünlerini değil, yan pazarlarındaki semere ve göveri alışverişlerini üstelik çevrimiçi icraat yoluyla muktedir olmak istiyor.

Pandeminin ardından her an yaygınlaşan mıhlı yaşam trendi, tüketicileri besin alışverişlerinde canlı sebze ve meyveye yönlendiriyor. Geliştirdiği uygulamayla alay malay aksata tezgahlarındaki genç ürünleri alarak aracısız tüketiciye teslim fail Pazardan ise geçtiğimiz günlerde yayınladığı ve İstanbul’bile 200 avrat tüketiciyle gerçekleştirdiği 2022 Biçimci ve Tutum Araştırması’nda tüketicilerin gıda alışverişlerindeki mütebeddil alışkanlıklarına ve yeğleme kriterlerine çırağ tutuyor. Farklı yaş, çığır ve terbiye gruplarından kişilerin katıldığı araştırmada tüketicilerin alışverişlerini sunu çokça nerelerden yaptıkları ve çevrimiçi alışveriş kanallarına ilgili görüşleri üstelik ele alınırken, buradan yola çıkarak sonuç ve sebze alışverişlerinde ati dönemde benimsenebilecek çizgi modellerinin bile izi sürülüyor.

HERHANGI BIR 10 KİŞİDEN 7’Sİ GENIŞLIK GENÇ MEYVE VE SEBZELERİN TARAF PAZARLARINDA BULUNDUĞU DÜŞÜNÜYOR

Araştırmada katılımcılara ne sıklıkla meyve ve göveri tükettikleri sorulduğunda kişilerin yüzdelik 54’ü bu soruya gelişigüzel gün cevabını verirken, yüzdelik 23’ü bile haftada 4 ila 5 sefer şeklinde yanıtlıyor. Serencam 3 yılda meyve ve göveri tüketimini artırdığını belirterek yüzdelik 18’lik aynı paya cemaat olan şahıslar üstelik bu artışın metin bir hayat arzusundan kaynaklandığını söylüyor. Katılımcıların %40’ı kâr ve göveri alışverişinde bedel avantajını ikinci planda tuttuğunu öne sürüyor ve alışverişlerinde genişlik muhteşem kriterin ‘tazelik’ olduğunu aktarıyor. Pazardan’dan edinilen bilgilerden hareketle bu noktada 10 kişiden 7’si genişlik tüvana kâr ve sebzelerin üreticiden yola çıkarak aracısız tüketiciye ulaştırıldığı yerler olan semt pazarlarından satın alınabileceğini bildirirken, alışverişlerini bu tezgahlardan yapıyor.

KATILIMCILARIN YÜZDE 71’İ SEMERE VE GÖVERI ALIŞVERİŞLERİNİ DE ÇEVRİMİÇİ BOŞALTMAK İSTİYOR

Pazardan tüketici alışkanlıklarını incelediği araştırmada, dijitalleşmenin bu olaylar üstündeki etkisine bile adese tutuyor. Buna göre tüketicilerin 3’te ikisi alışverişlerini çıktı çevrimiçi kanallar tarafından gerçekleştiriyor. Alışverişlerin çevrimiçi uygulamalara kaymasının nedenlerinin önceki sırasında ise bu uygulamaların zaman tasarrufu yaratması saha alırken, sıralamayı bu aplikasyon ya da platformların indirim yahut kampanyalar oluşturmaları izlem ediyor. Açıklanan verilere bakarak tüketicilerin yüzde 71’i dahi yalnızca amade gıda ürünleri değil, taraf pazarlarındaki ürün ve göveri alışverişlerini da imdi çevrimiçi icraat eliyle muktedir olmak istiyor.

Share: