Sarsıntı bölgesine genişlik kırıcı çalışma: Deprem felaketinin yaşandığı bölgeye kefen ve ceset torbası hazırlıyor

Hareket bölgesine yer çığlık mücahede: Yer Sarsıntısı felaketinin yaşandığı bölgeye yakasız mintan ve ceset torbası hazırlıyor

ANTALYA – Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’nin patika edindirme-nutuk ve uğraşı kurslarındaki gönüllüler, sarsıntı felaketinin yaşandığı bölgeye kefen ve ceset torbası hazırlıyor. Bugüne büyüklüğünde bin kefen ve 2 bin ceset torbası bölgeye gönderildi.

Türkiye’nin 10 ili etkileyen iki depremde fert kaybı herhangi bir geçen dönme artarken Muratpaşa Belediyesi’nin iz edindirme – görüşme ve uğraşı kursu kursiyerleri, bölgenin acil ihtiyaçlarından kefen ve naaş torbası dikmek üzere ayrımsız araya geldi.

Gönüllüler, bugüne kadar bin yakasız mintan ve 2 bin naaş torbası dikip bölgeye gönderdi. Terzilik makinesinin başında naaş torbası çaltı Fulya Yelken “Elimizden geldiğince müzaheret etmeye çalışıyoruz” derken Hayriye Gülcan ise “Koşarak geldik. Elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışıyoruz. Tanrı tıpkısı daha göstermesin” dedi.

Diğer yandan Muratpaşa Belediyesi, 50 çadırın ardından Kahramanmaraş ve Malatya’ya 6 taşımalık gönderdi. 50 deri ve 400 kampet henüz bu hafta bölgeye irsal edilecek.

Share: