Sakarya spor haberi… Altay taraftarında Sakarya heyecanı

Spor Mabat 1’inci Kütle ekiplerinden Altay’da taraftarlar bu hafta deplasmanda oynanacak Sakaryaspor öncesi takımı motive etmek amacıyla kolları sıvadı. Sakaryasporla ezeli rakip olan İzmir temsilcisi, perşembe haset alıştırma ziyareti yaparak oyunculara moral verecek. Yağız-beyazlı taraftarlar, cumartesi günü da Sakarya’da kendilerine ayrılan tribünde yerlerini algı. Altay 1914 Taraftarlar Derneği’nden yapılan açıklamada, “Sen, ego, biz, o, şu, bu demeden maneviyatın yeryüzü ruhlu şekilde hissedilmesi müstelzim ‘Umut’ sezonunda, tamam taraftarlarımızı perşembe haset pik harcama kadar idman ziyaretine bekliyoruz” mesajı verildi.

Altaylı taraftarlar ayrıca, “Erzurum maçını geride bırakıp önümüzdeki karşılaşma olan Sakarya deplasmanına odaklanıyoruz. Kulübümüz üzere bilcümle lehtar grupları ve münferitlerin kontak kardeşlik zamanı gelmiştir. Aşkımızın Süper Lig’e şampiyonluğa olmadığını birlik Türkiye’ye ifşa etmek üzere ahali ele branş kola Sakarya’ya” ifadelerine kayran verdi.

İki topluluk akıbet olarak 2017-2018 sezonunda 2’nci Öbek’de karşı karşıya gelirken İzmir’deki maçı Altay, deplasmandaki maçı Sakaryaspor 1-0 kazandı. Altay’ın o ahit 2’nci Tomar’deki şampiyon kadrosunda düz alan İbrahim Öztürk ve Gaye Uluç halen yağız-beyazlı takımda görev yapıyor.PLAY-OFF’TA İKİ KEZ KAYBETTİ

Altay daha ilk 1’inci Grup Play-Off’larından Süper Takım’e kızışmak için yollarının kesiştiği Sakaryaspor’a 2 sefer aşınmış oldu. Siyah-beyazlılar, 2000-2001 sezonunda Antalya’da yapılan Play-Off müsabakalarında nısıf finalde rakibine 2-1 yenilerek elendi. 2005-06 sezonunda Ankara’da oynanan final müsabakasında ise Sakaryaspor 4-1 galip gelerek Süper Lig’e yükseldi.

Share: