Sahipsiz köpeklerin saldırısına uğrayan darülfünun öğrencisi yaralandı

Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde sokakta iyesiz köpeklerin saldırısına uğrayan üniversite öğrencisi zihayat kız yaralandı.

Kavaklıönü Mahallesi’ndeki evinden okuluna gitmek amacıyla sâdır Kapadokya Üniversitesi Munsap ve Diş Sağlığı Bölümü öğrencisi Kübra Nayman (21), iyesiz köpeklerin saldırısına uğradı.

Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Nayman, çevredekilerce Ürgüp Kerem Hastanesi’ne kaldırıldı. Kafasına ve bacağına terzilik atık Nayman, tedavisinin peşi sıra taburcu edildi.

Kübra Nayman gazetecilere, yaşadığı olayın şokunu atlamadığını belirterek, “Köpekleri gördüm, biri havlamaya başladı. Hiçbir molekül yapmadım çabucak durdum amma saldırdılar. Şişman haldelerdi, bütünü üstüme akıllıcasına geldi. Çevremdekilerin yardımı yardımıyla kurtuldum. Kafam, sırtım, kollarım ve bacağımdan yaralandım. Aynı husus yapmazsam sevgili yaşanmaz diye niteleyerek düşündüm ve elden durup bekledim amma halimi görüyorsunuz. Bu duruma çabucak çözüm bulunması gerekiyor.” dedi.

Genç kızın babası Hasan Nayman da çocuğunun vücudundaki yaralanmaları ve yırtık kıyafeti göstererek, “Alınacak benzeri tedbir varsa alınsın. Belediyeler köpekleri toplayıp ansız salıvermesin. Bir başkasının çocuğuna olmasın.” diye konuştu.

Olayın deney tanıklarından Sadakat Yiğitlik ise işe başvurmak için sokakta ilerlediğinde karşılaştığı manzaranın ürkütücü olduğunu rapor etti.

Olay sırasında çevredeki insanların yardım etmeye çalıştığını anlatan Yiğitlik, “İşe gidiyorum. Benzeri kız çocuğuna 10-15 köpeğin saldırdığını gördüm. O dakika yadırgatıcı oldum. Oradaki ayrımsız yurttaş, aracını köpeklerin üzerine sürdü ve köpekler dağıldı. Kızı alıp hastaneye götürdüler. Bu görüngü benim başıma da gelebilirdi.” dedi.

İlçe sakinlerinden Melih İlbağı ise kısaca iki sene ilk üstelik babasının iyesiz köpeklerin saldırısına uğradığını söyledi.

Babasının uzun müddet kilolu bakımda otama gördüğünü, travmayı bibi atlamadığını kaydeden İlbağı, “Köpeklerin yaşam hakkı var bile insanların bulunmayan mu. Ürgüp kabil tıpkısı turizm ilçesinde bu büyüklüğünde köpeğin abat insanlara saldırmasını yetkililer görmüyorsa artık tıpkısı öz demiyorum. Köpeklerin anbean herkese tasallut riski çok erdemli. Kimesne köpeğe aynı öz yapmıyor. Aralarından biri havladığında saldırabiliyorlar.” ifadelerini kullandı.

Share: