Rize’de cevelan midibüsü devrildi: 24 çorlu (2)

4’ü SÜT KUZUSU 23 YARALI SUUDİ ARABİSTAN UYRUKLU

Rize’nin Güneysu ilçesinde direniş duvarına çarparak devrilen midibüste, çoban ile gelişigüzel 24 kişinin yaralandığı kazaya ilgili deneyim tanıkları o anları anlattı. Kazada yaralanan ve 4’ü çağa 23 kişinin Suudi Arabistan uyruklu olduğu belirtildi.

FRENLERİ ÇOK KULLANDIĞI İÇİN MOLA VERMİŞOlayı gören Nazım Mutlu, “Arabamın olduğu yere geliyordum. Yukarıdan otobüsü gördüm, kolaylıkla geliyordu. Burada savruldu, dönerek benim arabaya vurdu. Öylece devrildi. Bilahare otobüsten ağlama sesleri bağırış çağırış başladı. Ambulansı aradık, bilahare birlikte arabadaki yaraları çıkarmaya çalıştık. Kadınlar vardı, kollar vardı. Otobüste Arap turistler vardı. Yukarıda makine ısınmış, engelleme etmişler. Sonraları yola çıkmışlar. Gördüğümde çokça süratliydi, frenleri patlamış cins” dedi.

Kazanın yaşandığı Asmalıırmak Köyü Muhtarı Ramazan Izdıraplı de “Anlattıldığına bakarak güdücü yayladan gelirken Asmalı Köyü’nün girişinde mahalle içerisinde frenleri çokça kullandığı üzere bire bir koyuverme vermiş. Orada akarsu ile balatalara tıpkısı müdahale etmiş. Yurttaş ‘Tekrar bu şartlarda gidemezsiniz’ diye niteleyerek uyarmış. Buna rağmen oradan yürümüş. 500 metre aşağıda vesile hızlanınca esen taraftaki taşa vurup susturmak istemiş. Bu kazada misil ve hava şartları kesinlikle bire bir deli dolu değildir. Tamamen güdücü hatasından kaynaklanmıştır. Şu anda hastanede olan yaralılarımızda geberik yok. Nitelik bundan ibaret” diye konuştu.

Share: