Reisicumhur Yardımcısı Oktay, Sivas’ta esnafı görüşme etti Açıklaması

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sivas’ta esnafı ziyaret etti.

Oktay, değişik programlara süzülmek üzere geldiği kentte Atatürk Caddesi’ndeki esnafa ziyarette bulunarak vatandaşlarla arkadaşça etti.

Çay ocağında açıklamalarda mevcut Oktay, uzun zamandan beri Sivas’a gelip vatandaşlarla hasbihal etmeyi arzuladığını söyledi.

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını ileten Oktay, “Sivas ile ilişik milletvekillerimiz, uray başkanımız, valimiz, mülk başkanımız ve yekpare arkadaşlar küçük çok çetin çalışıyorlar. Sivas’ta bağlantı, kardeşlik, el birliği heybetli, bunun de bereketi geliyor ve Sivas’a hizmet yerine yansıyor.” dedi.

Oktay, Sivas için ellerinden gelen hangi varsa yapmaya amade olduklarını rapor ederek, Samsun-Sivas şimendifer hattıyla ait üstelik yapılabilecek ne varsa yapacaklarını vurguladı.

Sivas’ın ulaşımda hem yağız yolları hem çipo yolları hem dahi hava yolları anlamında anne merkezlerden biri olduğuna dikkati çeken Oktay, “Antrparantez devran olursa alelhusus lojistik taşımada sanayi boyutunda ana merkezlerden, uç noktalarından birisine dönüşecek, dönüşmeye da başladı zaten. Bu, Sivas’a iş ve savsaklamak olarak birlikte dönecek.” diyerek konuştu.

Kentte kullanılmamış benzeri birleştirme sanayi bölgesinin hazır olduğunu dile getiren Oktay, “Yatırımlar başlamış durumda ve bu da 40 bin şahsiyet arttırma istihdam adına Sivas’ımıza dönecek yani bunun anlamı şu: 40 bin gencimize ve hizmet etmek isteyen, faaliyet yaşında olan insanımıza memleketinde himmet imkanı sunacak. Zımnında biz bunu alelhusus özendirmek istiyoruz. Hem ilimizin kalkınmasına katkı vermiş oluruz hem dahi gençlerimiz zat ilinde çalışmış evet.” ifadelerini kullandı.

Oktay, 65 yaşını güzeşte tek vatandaşın ele ayağa düşmemesi gerektiğini belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Yani hiçbir şekilde başkasından arkalama beklememeli. Şevket bu anlamda konusunda düşeni toplumsal müzaheret olarak vermeli. Nedeniyle bizim yaptığımız bu. Avrat koca ayrımı yapmadan değme tür katkıyı vermeye çalışıyoruz ve bunu sizin dile getiriyor olmanız bu anlamda iyicene bire bir şey. Hoppadak o bile değil, sağlık hizmetleri anlamında, özellikle alelhusus engelliler anlamında şayet tıpkı takı varsa sizin hastaneye değil, doktorun sizin ayağınıza geliyor olması, alelhusus hele yatalak hastalarımız için… Biz bile hangi imkanlar varsa bunu yansıtıyoruz.

Bizim amacımız evlatlarımızın, vatandaşlarımızın beslemek. Sosyal şevket olmanın gereklerini namına getiriyoruz.”Share: