Rahmetli gazeteci Güneş’i görüngü günü arayan bozuk muhabir, yargılandığı davadan aklanma etti

Iri Kontak Partisi (BBP) Müessis Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile bu arada helikopterin düşmesi sonucu yaşamını yitiren gazeteci İsmail Sıra ile olay haset HTS kayıtlarına göre telefon bağlantısı kurduğu tespit edilen ve dolma beyanda bulunduğu iddiasıyla karşı sorun açılan sakat muhabir, yargılandığı davadan aklanma etti.

Sivas 3. Temel Ukubet Mahkemesindeki duruşmaya sanık E.K. katılmadı.

E.K’nin avukatı ile Muhsin Yazıcıoğlu’nun ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu ve partililer murafaa salonunda hazır bulundu, Yazıcıoğlu ailesinin avukatı Kemal Çetin ise Kahramanmaraş’tan SEGBİS üzerinden duruşmaya katıldı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna yazılan müzekkerenin cevabının okunmasının arkası sıra Cumhuriyet Altını Savcısı verdiği mütalaasında, sanık E.K’nin yargılama sürecinde yaptığı savunmalarda gönülden olduğunu belirterek, “dolma tanıklık” suçundan beraatini dilek etti.

Duruşma böylece avukat Kemal Müşkül, savcının mütalaasına ilgili dosyanın Kahramanmaraş’taki dosya ile birleştirilmesi ve kuruntu alınması üzere seçenek istedi.

Yavuz, yaptıkları araştırmalarda civar ödemeli aramanın günde 5 defadan aşkın yapılamadığını anlatarak, “Maznun ile İsmail Ruz beyninde 26-27 Mayıs arasında gerçekleşen müzakere şüphelidir. Kaza olduktan sonradan dolay ödemeli taharri yapılması cins değildir. Hayatın süssüz akışına aykırıdır. Temel hakkındaki mütalaaya karşı müddet verilmesini istiyoruz. Mütalaayı kabul etmiyoruz. Sanığın cezalandırılmasını istiyoruz.” dedi.

Duruşmaya aynı müddet ara veren duruşma heyeti, elan sonradan kararını açıklayarak maznun E.K’nin beyyine yetersizliğinden beraatine karar verdi.

Share: