Pedagog Neziha Çelik, DPÜ Şehit Gedikli Ömer Halisdemir Kütüphanesi’ne betik bağışında bulundu

Terbiyeci Neziha Polat, DPÜ Şehit Gedikli Ömer Halisdemir Kütüphanesi’ne mektup bağışında bulundu

KÜTAHYA – Kütahya Valisi Uca Polat’in eşi eğitimci Neziha Polat, Dumlupınar Üniversitesi Martir Gedikli Ömer Halisdemir Kütüphanesi’ne betik bağışında bulundu.

Martir Gedikli Ömer Halisdemir Kütüphanesi’nde yapılan bağış dolayısıyla düzenlenen törene Rektör Prof. Dr. Kazım Tevazulu, DPÜ Kitabevi ve Belgeleme Ofis Başkanı Kasıt Zengin, akademik ve yönetimsel personeller ile alay malay haddinden fazla sayıda mektepli katıldı. Törende ayrımsız müracaat eden Neziha Polat, “Kitap pespaye haddinden fazla kebir, teknoloji ne kadar çok ilerlese da akıllıcasına bilgiye yankılanmak amacıyla kitaba haddinden fazla ihtiyacımız var. İnşallah kitaplarımız gençlerimize hayır evet. Ömre Bedel iyi olsun” dedi.

Polat’in arkası sıra mütekellim Rektör Prof. Dr. Kazım Tevazulu “Çok anlamlı ayrımsız etkinlikte beraberiz. Bu varlıklı kütüphaneyi bize bağışlayan Neziha Çelik hanımefendiye haddinden fazla teşekkürname emreylemek istiyorum. Pusula bağışlarıyla kütüphanemiz daha ensesi kalın ağıl geliyor. Kitap affeylemek gösterişsiz tıpkısı iş değildir, aynı zamanda hep aynı hayatı ve ömrü bağışlamaktır. DPÜ Kütüphanesi, ülkemizde, başkaca dünyada adı bilinir benzeri katalog olacak. Bağışlanan bu kitaplar, tekmil dünyadan görünür olacaktır. Neziha hatun kütüphanemize mektup bağışlayan önceki karı. Bu bağışın örnek olmasını istek ediyorum. Kütahyalı, iyilikçi, okumayı dost, mahsus benzeri süre sonraları bu çoluk çocuk yararlanma etsinler düşüncesiyle kütüphanemize ödül tahsis etmek isteyen herkese kapımız açıktır. Kütüphanelerde kitap bağışı yapmış olan kişilerin isimlerinin yaşıyor olması hiçbir şekilde maddi ölçüyle kıyaslanamaz. DPÜ Martir Astsubay Ömer Halisdemir Kütüphanesi’ni anne zengin eden budur” ifadelerini kullandı.

Tören Rektör Uysal aracılığıyla, Neziha Polat’e teşekkür belgesi sunulmasının peşi sıra sona erdi.

Share: