Paşakonağı’na katalog kuruluyor

Ekin ve Turizm Bakanlığı ile Nevşehir Belediyesi beyninde imzalanan protokol çerçevesinde Paşakonağı içerisinde öğrencilerin ve vatandaşların faydalanabilecekleri bire bir katalog kurulacak.

Eğitime yaptığı katkıları arttırarak sürdüren Nevşehir Belediyesi, başta öğrenciler tevessül etmek üzere seçkin yaştan vatandaşların ücretsiz yerine faydalanabilecekleri yıpranmamış bir kütüphanenin kurulması için harekete geçti. Konuyla ilişik adına Firez ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Umumi Müdürlüğü ile Nevşehir Belediyesi beyninde hazırlanan protokolü Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran ile İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Hüseyin Elma alay malay imza altına aldılar. Protokol çerçevesinde vekâlet aracılığıyla kütüphaneye mütenevvi türde binlerce betik desteğinde bulunacak. Nevşehir Belediyesi eliyle elektronik beyin atölyeleri, kıraat salonları ve öğrencilerin ibret çalışabilecekleri salonların birlikte bulunacağı katalog güdük sürede tamamlanarak hizmete girecek.

Evde düzentileme olanağı bulamayan veya motivasyonu eş dışı benzeri ortamda arayan öğrenciler amacıyla ensesi kalın betik çeşidiyle bile adeta tıpkısı bilgi yuvası olacak kütüphanenin kuruluşu amacıyla icraat sürüyor. – NEVŞEHİR

Share: