Osmaniye’nin doğal güzellikleri ve spor branşları duvarlara nakşedildi

Osmaniye’nin natürel güzellikleri ve spor branşları duvarlara nakşedildi

OSMANİYE Osmaniye’de Cahillik ve Spor İl Müdürlüğü eliyle, Karaçay Rekreasyon Alanı’nda bulunan atletizm pisti duvarına Osmaniye’nin katıksız güzellikleri ve spor branşları mevzulu duvar resimleri yaptırıldı.

Zar resimlerini inceleyen Ilbay Erdinç Yılmayan, himmet hakkında Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Sedat Acar’dan bilgelik aldı. Acar, Karaçay Hafi Şelale, Karatepe kilimi, Osmaniye kayran fıstığı, Kastabala Antika Kenti’nin resimlerinin beraberinde 24 spor branşının meydan aldığı resimlerin Abdurrahman Keskiner Fena Hâlde Sanatlar Lisesi öğretmeni Mehmet Ağcadağ ve mezun öğrencileri tarafından yapıldığını kaydetti.

Duvarlara çizilen resimlerin eş benzeri proje olduğuna değinen Ilbay Yılmaz, “Önemli benzeri görüntü oluşmuş. Bu resimleri yapanlar Sunturlu Sanatlar Lisemizin öğretmeni ve öğrencileri. Gerçekten yaşıt tıpkı proje. Osmaniye’mizin değerlerini temaşa fail resimlerle buraya çokça domuzuna benzeri fon kazandırılmış. Kendilerine çokça teşekkür ediyorum. Şuna inanıyorum, böyle basit dokunuşlar Şehrimize haddinden fazla şey kazandırabilir. İnşallah Osmaniye’mizi güzelleştirecek bu adi adımları büyüterek, artırarak devam edelim. Başka sokaklarımızda üstelik özge duvarlarda da böyle iyicene resimlerle devam edersek inanıyorum kim Osmaniye’mizin görüntüsüne çokça valör kazandıracak ayrımsız mücahede olacaktır. Bu çalışmada emeği güzeşte bütün arkadaşlarımı kutluyorum” dedi.Share: