Osmaniyeli Oto Tamircisi: “İnsanlar Ilişkin Kalmadıkça Araçlarını Yaptırmıyor”

HISSE SENEDI DEMİRCİOĞLU

Osmaniye’üstelik oto tamirciliği özne Erdem Taştepe, vatandaşların araçlarını sadık kalmadıkça yaptırmadığını söyledi. Taştepe, “Doların yükselmesindeki sebeplerden çevre, insanlarımızın çoğu araçlarını tamire getiremiyorlar” dedi.

Osmaniye’da oto tamircisi Erdem Taştepe, yaşadıkları sıkıntıları anlattı. Taştepe, şöyle konuştu:

“Yıllardır oto tamir kendisine çalışıyoruz, işyerimiz var kendimize ilgilendiren. Burada işte sonuç yıllarda fiyatların artmasından kontekst, piyasanın sakinliğinden çevre işlerimizde sıradan tıpkısı rehavet yaşıyoruz. Dolar kurundan dünya, doların yükselmesindeki sebeplerden muhit insanlarımızın çoğu araçlarını tamire getiremiyorlar. Yaptıramıyorlar, yaptıracak durumları olmadığından ufuk arabası serencam demine gelene büyüklüğünde her tamirhaneye gidip üstelik araçlarını yaptırmak istediklerini ego elan makul düzgün görmedim. Yolda eşkâl kurumlu ile gelip o şekilde araçları tamirat oluyor.

“YAKIT PAHALI, VESAIT EVLERDE HAPİS”

Arayan soran müşterilerimiz falanca oluyor araçlarının engebeli olmasından dolayı, araçların çoğu insanlarımız hep evlerinde mahbes. Hapisediyor araçlarını, bozukluk? Yaptıracak durumları olmadığından, yakıt fiyatlarının faziletkâr olmasından. Müşterilerimiz ‘Yaptırsak da araçlarımızı, yakıt elhak faziletli, bir yere gidemiyoruz’ diyor. Ondan belde çoğu koca en üst demine gelene büyüklüğünde aracını yaptırma taraftarı değil. Çevirici arıza vermeye başladığında yaptırsa aracını maliyeti yani nerden baksan 3 teklik filan çıkacaksa çekici ile geldiği ahit 6 lira 7 lirayı buluyor. Koca bildirme ufak arızasını yaptırmıyor arz sonuna büyüklüğünde gidiyor, bu birlikte ne oluyor motorun kilitlenmesine art kapağın yada contanın yanmasına sebep oluyor. Maliyeti 3 ise 5 oluyor, 5 ise 10 oluyor.”

KAYNAK DÖKÜMÜ

Oto tamir atölyede detaylar

Erdem TaştepeShare: